Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

W poszukiwaniu pracy!

W poszukiwaniu pracy!

W poszukiwaniu pracy! Pieniądze są najczęściej powodem większości zmian. Oczywiście wszyscy chcemy posiadać nieograniczone zasoby gotówki, prawda? Dzięki temu będziemy mogli się swobodnie rozwijać nie zważając na bariery finansowe. Trzeba jednak pamiętać, że posiadanie wewnętrznych wartości jest również dość istotnym elementem. Jest to “platforma” człowieczeństwa, która pozwala nam kategoryzować ludzi. Jak wiadomo generalizowanie nie jest dobrym zjawiskiem, dlatego powinniśmy unikać takich sytuacji.

Zdarza się, że wyjeżdżamy często poza granice naszego kraju, aby zarobić określone pieniądze i poprawić sytuację w naszym gospodarstwie domowym, racja? Możemy zaobserwować to szczególnie na wschodzie, gdzie pracownicy z Ukrainy są ściągani do naszych rodzinnych miast, aby wykonywać prace zarobkowe. Populacja polska udaje się w kierunku zachodu, gdyż warunki bytowe w tamtych miejscach są zdecydowanie lepsze niż u nas. Trzeba tylko wziąć pod uwagę kilka aspektów. Mianowicie zostawiamy swój cały przybytek i rodzinę, która jest bardzo ważna w życiu każdej osoby. Oczywiście wartościowanie priorytetów w tej sytuacji będzie kwestią pierwszorzędną. Na szczęście coraz mniej osób podąża za strefą materialną za granicę. Chcemy realizować swoje marzenia w naszych miastach. Pracownicy z Ukrainy szukają funduszy. Jak wiadomo gospodarka w ich państwie jest znacznie zaburzona i nasi przedsiębiorcy są im w stanie zapewnić dogodne warunki.

Brak pracy? 

W dzisiejszych czasach ustrój polityczny doprowadził do wielu zmian. Pracownicy z Ukrainy są bardzo często ściągani do pracy, ponieważ warunki w ich miejscach zamieszkania nie sprzyjają rozwojowi gospodarki. W tym przypadku nasuwa się pytanie: Co z naszymi rodakami? Oni nie potrzebuję pracy? Badając rynek przedsiębiorstw możemy zauważyć, że posiadamy aktualnie bardzo mało fachowców, którzy garną się do pracy. Młodzi ludzie po studiach oczekują od razu wysokich zarobków, a nie posiadają nawet doświadczenia. Świadczenia socjalne przynoszą również znaczne zmiany, które wielu rodzinom umożliwiają optymalne bytowanie. Trzeba się zastanowić nad tym faktem i podjąć stosowne kroki. Przedsiębiorcy potrzebują ludzi do pracy, dlatego sięgają po różne alternatywne sposoby. Pracownicy z Ukrainy najczęściej zostają w naszym kraju na stałe i pracują u polskich pracodawców. Rodziny przeprowadzają się do miast i zaczynają życie na nowo. W ich mniemaniu dostatnie życie.

Jesteś przedsiębiorcą? Uważaj!

W poszukiwaniu pracy!Jeśli jesteś inteligentnym i rozsądnym przedsiębiorcą, to dokładnie wiesz, na czym polega zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Najczęściej możemy ich spotkać na różnego rodzaju budowach, gdzie występują w roli “pomagiera”. Oczywiście nie wszyscy, gdyż zdarzają się osoby, które posiadają naprawdę szeroką wiedzę w zakresach budowlanych. Jest to jednak rzadkość. Ustrój w ich kraju nie sprzyja budowaniu kapitału, dlatego właśnie przeprowadzają się do Polski. Przedsiębiorcy wiedzą dokładnie, że za niższą cenę mogą wynająć takiego fachowca. Trzeba, jednak pamiętać, aby uważać na wszystkie kruczki prawne, które jak wiadomo mogą przysporzyć nam sporo problemów. Mianowicie należy zacząć od zarejestrowania takiego pracownika oraz sprawdzenia dokumentów. Mogą oni przebywać tutaj nielegalnie, zgadza się? W wiadomościach często słyszymy o takich sytuacjach. Dlatego, gdy chcesz, aby Twoja firma prosperowała odpowiednio to musisz uważać na wszystkie czynniki. Kary są bardzo wysokie, a Twój budżet może na tym znacznie ucierpieć. Lepiej wszystko zalegalizować i cieszyć się sytym talerzem, niż oglądać się za ramię, prawda?

Tania i dobra siła robocza? 

Gdy już zdecydujemy się na zatrudnianie pracowników z Ukrainy, to musimy przede wszystkim sprawdzić ich dokumenty. Jeśli przebywają legalnie na terenie naszego kraju, to możemy podjąć z nimi należytą współpracę. Zdarza się, że wielcy przedsiębiorcy załatwiają wszystko takim pracownikom, to znaczy: zakwaterowanie, pełne wyżywienie, samochód i wynagrodzenie. Polacy nie podejmują się takich prac. Twierdzą, że nie jest to wystarczająca suma pieniężna za tak ciężką fizyczną robotę. Dlatego właśnie u naszych przedsiębiorców pojawiają się takie osoby. Skoro oni potrafią się dobrze zorganizować i utrzymać za to swoje rodziny, to w czym problem? Jak już zostało wspomniane wcześniej posiadamy wiele zabiegów socjalnych, które pomagają bezrobotnym utrzymać się na tak zwanej powierzchni. Nie jest to dobre, ponieważ gospodarka w naszym państwie cierpi na tym znacznie. Często też możemy spotkać zatrudnionych Ukraińców na “czarno”. Jest to tylko potoczna nazwa, a wywodzi się ona  z braku wszystkich dokumentów i świadczeń pracowniczych. Dzięki temu nie musimy odprowadzać dość wysokiego podatku do skarbu państwa. Trzeba jednak pamiętać, że kary są naprawdę bardzo wysokie i często przedsiębiorcom nie opłaca się oszukiwać. Oczywiście niektórzy myślą, że ich to nie dotyczy i sobie świetnie poradzą ze służbami porządkowymi. Najczęściej są w błędzie. Później ich firmy plajtują, a budżet domowy ulega znacznemu uszczupleniu.