Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Podróż na Sardynie własnym autem

Podróż na Sardynie własnym autem

Podróż na Sardynie własnym autem – wakacje własnym samochodem, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które cenią sobie możliwość zatrzymywania się w dowolnym momencie oraz zwiedzanie miejsc po drodze do miejsca docelowego. to także świetna opcja dla rodzin z dziećmi, gdzie postoje wynikają w naturalny sposób częściej, ponieważ często dzieci gorzej znoszą długie podróże. Aby zorganizować wyjazd na wakacje samochodem należy się do tego bardzo dobrze przygotować, aby nie spotkały nas żadne nieprzyjemne niespodzianki po drodze.

Od czego zacząć

Najpierw należy rozpatrzyć chyba najważniejszą kwestię, bez której planowanie wyjazdu nie miałoby większego sensu czyli kierunek podróży. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach, kiedy nie mamy zamkniętych granic możemy swobodnie poruszać się samochodem po całej Europie bez przeszkód. Wiele osób na pierwsza swoja podróż wybiera kraje sąsiadujące z naszym krajem, jednak dla miłośników ciepłych kierunków, doskonałym rozwiązaniem zaraz po Chorwacji będzie Sardynia Last minute https://wakacjenasardynii.pl/. Ta malownicza wyspa, idealnie nadaje się do wycieczek samochodowych, jej układ wręcz zachęca do zwiedzania tego miejsca właśnie autem. Ponieważ poza kurortami nadmorskimi, można swobodnie poruszać się drogami, i odkrywać całkiem nowe nieznane miejsca, które zachwycają swoim urokiem i nietuzinkowa przyroda.

Jedyny aspekt na jaki należy zwrócić uwagę wybierają się na Sardynię własnym autem, to bardzo wąskie i kręte drogi charakterystyczne dla Włochów. Osoby, które nie mają wprawy w kierowaniu autem mogą mieć mały problem ze swobodnym poruszaniem się po tamtych drogach, jednak, nie ma się czego bać. Oprócz kwestii swobodnego poruszania się po wyspie własnym autem, dochodzi także aspekt finansowy, koszt samolotu na Sardynię https://wakacjenasardynii.pl/o-nas/, wypożyczenie samochodu i paliwo, znacznie przewyższają koszt samego paliwa we własnym aucie, dlatego warto przemyśleć tą opcje wybierając się na wakacje. Dodatkowo posiadacze dużych samochodów z powodu spać w nim w trakcie podróży, czyli daje to kolejne oszczędności na noclegach.

Jak dostać się na wyspę?

Podróż na Sardynie własnym autem
Podróż na Sardynie własnym autem

Jak każdy wie Sardynia https://wakacjenasardynii.pl/noclegi/ jest wyspa na morzu śródziemnym, a więc dojazd do niej nie jest możliwy drogą lądową, ponieważ nie ma doprowadzonego do niej żadnego kanału czy mostu. Dlatego trzeba skorzystać z usług promów, które bezpiecznie przetransportuje nas na wyspę. Promy kursują z wielu miast we Włoszech między innymi jednym z dobrych miast jest Livorno lub Piombino, te miasta mają najlepsze połączenia promowe z Sardynią. Na wyspę Sardynię pływa sporo firm, jednak ceny biletów we wszystkich z nich są porównywalne i nie ma zbyt dużego znaczenia, która z nich wybierzemy dla naszego portfela.

Czas podróży na wyspę promem wynosi około 8 godzin, dlatego warto jest wynająć za dodatkowa opłata kajutę, w której swobodnie będzie można odpocząć w trakcie podróży po morzu. Promy kursujące na Sardynię są bardzo dobrze wyposażone, można na nich znaleźć zarówno plac zabaw dla najmłodszych, jak i restauracje i bary. Więc nie ma mowy o tym, aby w trakcie tych 8 godzin nudzić się na pokładzie promu. Wybierając się autem na Sardynię warto jest dobrać miejsce – beze gdzie zatrzymamy się na początku, warto aby takie miejsce posiada własny [parking, na którym będziemy mogli bez obaw pozostawić samochód na czas pieszych wycieczek czy noclegu, bez obaw o uszkodzenia czy kradzież. Nie warto jest nastawiać się na zwiedzanie całej wyspy, ponieważ w ten sposób można całe wakacje na Sardynii spędzić w aucie, lepiej jest obrać jeden kierunek na przykład północna część. W miastach turystycznych bez obaw można znaleźć wszelkie potrzebne punkty, mechaników  w razie potrzeby czy stacje benzynowe.

 W drodze na Sardynię warto także zwiedzić kraje przez, które będziemy przejeżdżać, Czechy czy Austria oferują turystom wiele atrakcji, postój na obiad warto zaplanować w miastach gdzie przy okazji w ramach rozprostowania kości można zwiedzić ciekawe miejsca. Warto też planując trasę wybrać drogi widokowe, które zagwarantują nam piękne widoki w trakcie podróży autem, jedna z takich tras jest przełęcz Brenner, która zachwyca swoja malownicza trasa, pięknem przyrody i pozwala w trakcie postojów napawać się łonem natury.

Kiedy jechać?

Jeśli chcecie wylegiwać się na plaży i korzystać w pełni z uroków plaż na Sardynii https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ warto wybrać się tam w sezonie czyli od maja do września, poza wysokim sezonem od września do grudnia, temperatury spadają w dół, jednak wciąż nie jest tak zimno, czasem pogoda zaskakuje i nawet umożliwia kąpiele w morzu . W okresie zimowym, można spodziewać się tego, ze na trasach nie spotkamy tłumów turystów i będziemy mogli spokojnie zwiedzić całą wyspę, bez tłoku. Każda pora roku ma swoje wady i zalety, dlatego warto zdecydować się na porę roku do wyjazdu indywidualnie. Wyjazd samochodem na wakacje w tak odległe miejsce wcale nie musi być tak straszny jak się niektórym wydaje, kluczem do sukcesu jest odpowiednia organizacja i zaplanowanie trasy jeszcze w domu. Zdecydowanie takie rozwiązanie jest bardziej ekonomiczne i ma więcej plusów niż minusów. Dlatego warto rozważać takie rozwiązanie jeśli chodzi o wakacje na Sardynii.