Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Inwestowanie w nieruchomości – sposób na biznes

Inwestowanie w nieruchomości - sposób na biznes

Inwestowanie w nieruchomości – sposób na biznes: każda inwestycja, jeśli zrobiona jest mądrze, stanowi najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy, bez większego wysiłku. Jedynym elementem nadrzędnym jest to, aby mieć wkład własny lub możliwość zaciągnięcia kredytu, tak, aby móc na daną inwestycję wydać pieniądze. Jeśli to nam się uda, wówczas, wówczas nie musimy robić wiele, by na takim rozwiązaniu zarabiać. Oczywiście istnieje wiele sposobów na inwestowanie, ale największym, cieszącym się bardzo dużą popularnością jest inwestowanie w nieruchomości. To najbardziej opłacalna forma inwestycji, która w dzisiejszych czasach, w dobie ciągłego zapotrzebowania na nieruchomości, zawsze okazuje się być strzałem w dziesiątkę.

Inwestowanie w nieruchomości - sposób na biznesInwestować w nieruchomości ( https://nieruchomosci.sytek.pl/inwestowanie/ ) możemy na różne sposoby. Jedni stawiają na zakup działki, wybudowanie konkretnego budynku i jego sprzedaż lub wynajem, inni wybierają gotowe już nieruchomości, które po wyremontowaniu, także są dalej sprzedawane i uzyskuje się pieniądz z tej różnicy, ile zapłaciliśmy za nieruchomość, a ile ktoś za nią zapłacił nam lub też dalej się je wynajmuje. 

Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko tak naprawdę uzależnione jest od wielu czynników i każda inwestycja wygląda zupełnie inaczej. W jednym bowiem przypadku może być tak, że lepszy okaże się wynajem i uzyskiwanie z tego tytułu pieniędzy każdego miesiąca, w innym z kolei zdecydowanie lepsza będzie sprzedaż i otrzymanie pełnej, jednorazowe gotówki. Każdą więc kwestię należy rozpatrzyć indywidualnie i na tej podstawie podjąć ostateczną decyzję. 

Inwestycja w nieruchomość to najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy

Jeśli chcemy zarobić pieniądze, rzeczą wiadomą jest fakt, że szukamy takiego sposobu, który pozwoliłby nam zarobić jak najwięcej, a przy tym zmęczyć się jak jak najmniej. O ile w przypadku konkretnej pracy, trzeba wyrobić określoną ilość godzin, trzeba ciężko pracować w zależności od zajmowanego stanowiska, o tyle, jeśli w grę wchodzi inwestycja w nieruchomości, sprawa wygląda zdecydowanie inaczej. Tutaj podstawą są pieniądze, które musimy mieć, a potem już zarabiamy nie robiąc praktycznie nic. 

Co jest lepsze, sprzedaż czy wynajem? Jak pisaliśmy powyżej, każde rozwiązanie może być dobre. Jeśli chodzi o samą sprzedaż, musimy mieć pieniądze na to, by kupić działkę i wybudować daną nieruchomość lub znaleźć taki lokal, który wart jest zakupu w swoim stanie. Wtedy to konieczne jest jego odnowienie, jeśli chcemy na tym zarobić jak najwięcej. Kupujemy więc nieruchomość lub stawiamy ją w konkretnej kwocie, albo też inwestujemy w jej remont, a następnie wystawiamy na sprzedaż w takiej kwocie, w której zwróci się nam jej zakup i remont i dodatkowo pieniądze dla nas. W takim przypadku otrzymujemy jednorazowo pełną gotówkę, którą możemy inwestować dalej. W wielu przypadkach jednak dochodzi do takich sytuacji, że wiele ludzi sprzedaje nieruchomość, a pieniądze bardzo szybko się rozchodzą na różne wydatki i nagle okazuje się, że wcale nie mamy tego, ile chcieliśmy mieć.

A co z wynajmem? Takie rozwiązanie na przestrzeni lat sprawdza się doskonale, bowiem, inwestujemy w dane miejsce czy to za gotówkę, czy też z kredytu, który udało nam się otrzymać, a następnie każdego miesiąca spłacamy ratę lub otrzymujemy pieniądze dla siebie, zarabiając na tym całkiem spore pieniądze. Dla przykładu, wiele osób robi tak, że bierze kredyt na nieruchomość. Jest to kwota 250 000 zł. Miesięczna rata wynosi taką osobę 950 zł. Wynajmuje ona lokal, mając z tego dwie kawalerki. Od każdego z wynajmujących pobierana jest kwota 950 zł. Jedna spłaca kredyt, a druga część 950 zł trafia do naszych rąk. Jeśli mamy możliwość, na pewno wynajem jest bardzo dobrym sposobem, by nic praktycznie nie robiąc, co miesiąc zarabiać całkiem pokaźną kwotę pieniędzy. 

Jak zainwestować w dobrą nieruchomość?

Czy istnieje sposób na to, by zainwestować w dobrą nieruchomość? Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko uzależnione jest od bardzo wielu czynników. Dana nieruchomość lub plan na taką nieruchomość musi mieć potencjał, a my dokonując odpowiedniego wyliczenia, musimy mieć pewność, że taka inwestycja się nam zwróci, bez względu na to, czy w grę wchodzi mały budynek za 200 000 zł, czy może duża inwestycja na kilka milionów złotych obejmująca hotel nad morzem. Każdy inwestor musi mierzyć dany zakup swoją zasobnością portfela lub możliwości, jakie daje mu bank. Jedno jest pewne – jeśli w grę wchodzi nieruchomość z potencjałem, to na pewno warto o niej pomyśleć, tak, aby mogła być ona szansą na zarobienie naprawdę bardzo dużych pieniędzy. Nie podejmujmy decyzji pochopnie, nie stawiajmy na rozwiązanie nie mając pewności. Jeśli nasza wiedza nie jest duża, a chcemy zainwestować, na pewno warto wybrać osobę lub firmę, która będzie w stanie nam w tej kwestii doradzić, pomagając nam podjąć ostateczną decyzję. Inwestowanie w nieruchomości to bardzo dobry pomysł, ale tylko wtedy, gdy jest on naprawdę udany. Jeśli tak jest, to można na nim naprawdę zarobić duże pieniądze. 

 

Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl
Nieruchomości Sardynia
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+48 517 417 659
www.sardynianieruchomosci.pl