Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Dlaczego warto przeglądać nieruchomości na sprzedaż?

Dlaczego warto przeglądać nieruchomości na sprzedaż?

Dlaczego warto przeglądać nieruchomości na sprzedaż? Każdy z nas chciałby mieć swoje cztery kąty, do których mógłby wracać po długim dniu. Nie wszyscy mają taki luksus. Część z nas wynajmuje mieszkania, inni żyją pokątnie u rodziców, jeszcze inni zarabiają poza granicami kraju po to, żeby móc w Polsce chociaż przez chwilę pomieszkać we własnym domu.

Nieruchomości na sprzedaż wydają się czymś ulotnym, nie do dosięgnięcia, czymś, co jest przeznaczone tylko dla bardzo bogatych osób. To już nie te czasy jak na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy mieszkania można było kupić za przysłowiowe kilka złotych. Teraz kupienie takiego wygląda jak spory problem. Tymczasem to najlepsza opcja do tego, by móc – z kredytem hipotecznym – pożyć trochę we własnym domu czy mieszkaniu.

Nieruchomości na sprzedaż to między innymi domy i mieszkania. Przyjmijmy, że chcemy mieć własny domek na wsi, z dala od miejskiego zgiełku oraz hałasu. To oczywiste, że zaczynamy szukać go w Internecie. Musimy jednak pamiętać o paru rzeczach, bez których trudniej będzie nam w ogóle zacząć poszukiwania. Przede wszystkim, bierzmy pod uwagę, że nieruchomości na sprzedaż, które wymagają remontu, będą tańsze, ale będą angażować więcej naszej siły. Jeśli umiemy sami wyremontować dom, to dobrze. Jeśli będziemy w tym celu potrzebowali wynająć zewnętrzną firmę (biuro nieruchomości Szczecin), to bardziej opłaca się nam kupić domek nowy. Chyba, że po prostu tak się nam dany dom spodobał, że po prostu nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Tak również może być.

Druga kwestia, o której warto pamiętać, to sąsiedztwo. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ich dom może być tańszy, bo znajduje się w sąsiedztwie lotniska bądź fabryki. Tak, to wpływa na cenę, ponieważ jest kilka niedogodności. Takie nieruchomości na sprzedaż są zauważalnie tańsze. Tym niemniej są ludzie, którzy kupują te domy, a później piszą pisma z żądaniem usunięcia fabryki czy innego irytującego sąsiada. Nie zdają sobie sprawy, że przecież sami się podpisali pod tym, że będą tu mieszkać i co za tym idzie, znosić to towarzystwo. Jeśli komuś nie przeszkadza takie sąsiedztwo, to nie ma problemu. Jeśli ktoś jednak oczekuje, że będzie fantastycznie, bo to doskonała cena – niech przygotuje się na to, że jest ono w nieco gorszej do życia okolicy.

Czy warto kupić sobie dom razem z ogrodem? (domy Gumieńce)Oczywiście, pod warunkiem, że będzie chciało nam się pracować. Sporo jest sytuacji, w których ludzie wykupili sobie dużą działkę, rozplanowywali, jak to będą siać marchewki, pietruszki, groszek i inne warzywa, a później okazało się, że hodowla to nieco więcej niż tylko sianie i wymaga pielenia, pielęgnacji oraz pewnego wysiłku. Później ogródek kończył zabetonowany, albo w najlepszym razie jako skalniak. W swoim domu rzecz jasna możemy robić co tylko chcemy, ale jeśli marzy się nam praca w ogródku, to musimy pamiętać, że angażuje ona bardzo dużo siły. Ale zawsze możemy zainwestować w niewielki sad. Drzewa nie wymagają aż tyle pracy, ale wada jest taka, że na owoce trochę poczekamy. Coś za coś.

O czym jeszcze warto pamiętać, kiedy przeglądamy nieruchomości na sprzedaż? Upewnijmy się, czy nasz przyszły dom ma piwnicę i strych. Może na początku nie będą nam się wydawały to bardzo potrzebne pomieszczenia, ale z czasem zmienimy zdanie, kiedy trzeba będzie poprzenosić zbędne rzeczy do innego miejsca. Poza tym strych i piwnicę można zagospodarować jako pokoje użytkowe. Przyda się nam pralnia lub gabinet na samej górze, jeśli będziemy go potrzebować.

Czy nieruchomość nad morzem, czy ogólnie poza miastem to dobry pomysł? Wiele osób obawia się konieczności dojeżdżania do pracy. Tak, to jest pewien minus, ale w zamian przychodzi mnóstwo innych plusów. Po pierwsze, mamy ciszę i spokój oraz świeże powietrze. Niektórzy bardzo dobrze odpoczywają właśnie w zaciszu domowym. Inni wolą miejski zgiełk, hałas i harmider. Dla tych drugich polecane jest mieszkanie. Nieruchomości na sprzedaż w mieście będą co prawda nieco droższe, ale odpada dojeżdżanie do pracy – dlatego warto rozejrzeć się za takim miejscem, z którego będziemy mieli szybki dostęp do miejsca, w którym pracujemy. Zdecydowanie lepiej wybierać większe mieszkania bardziej na uboczu, jeśli planujemy mieć dzieci. Duży apartament w centrum to spory wydatek, chociaż czasami to lepsza inwestycja niż wszystko inne.

Dlaczego warto przeglądać nieruchomości na sprzedaż?Pamiętajmy, że kiedy będziemy chcieli obejrzeć potencjalne nieruchomość na Sardynii na sprzedaż, zabierzmy ze sobą kogoś, kto zna się na rzeczy. Zwykle ułatwi nam to decyzję, jak również pozwoli na negocjację ceny. Fachowe oko zawsze się przydaje, zwłaszcza, gdy sami nie wiemy dokładnie, czego brakuje lub co można byłoby jeszcze w potencjalnym mieszkaniu zrobić.

Plusów z kupienia własnego domu jest mnóstwo. Nie jesteśmy już zależni od wynajmu, jesteśmy „na swoim”, możemy robić, co się nam podoba. Ba, w ogrodzie możemy sobie nawet zamontować basen, jeśli tego właśnie sobie życzymy. Będziemy mogli mieć takie zwierzęta, jakie będziemy chcieli. Nikt nas nie będzie z niczego rozliczał. Nieruchomości na sprzedaż czekają na takich jak my, bowiem w dzisiejszych czasach własne M4 to prawdziwy, atlantycki wręcz skarb!