Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Namioty sferyczne – szybki montaż i wielofunkcyjność

Namioty sferyczne

Niecodzienny wygląd, możliwość szybkiego montażu czy wielofunkcyjność – to właśnie wyróżnia namioty sferyczne. Możemy w nich zorganizować każdego typu imprezę, sprawdzą się również jako letnie altany bądź zimowe ogrody. Dlaczego warto urządzić w nich swoje przyjęcie czy większy event?

Prostota i oryginalny design

Namioty sferyczneNamioty sferyczne wyróżnia przede wszystkim oryginalny design, który przyciąga wzrok już z oddali. Dzięki niemu możemy przyciągnąć na naszą imprezę większą liczbę osób, co jest bardzo istotne w przypadku koncertów czy targów. Namioty sferyczne możemy postawić w stosunkowo krótkim czasie, także na trudnym, niestabilnym podłożu. Dlatego też sprawdzą się one idealnie w przypadku, gdy do imprezy nie pozostało już zbyt wiele czasu. Często bowiem chcemy zorganizować przyjęcie plenerowe, jednak okazuje się, że pogoda nie będzie nam sprzyjać. Musimy więc zapewnić gościom możliwość ukrycia się przed deszczem, nadmiernym upałem czy innymi, niekorzystnymi warunkami. Okazuje się, że w polskich warunkach dobrze postawić właśnie na namiot sferyczny. Z jednej strony zapewnia on odpowiednią ochronę, z drugiej zaś daje możliwość utrzymania w środku optymalnej temperatury. Możemy posiłkować się różnego typu systemami grzewczymi lub klimatyzacyjnymi, zwłaszcza w – odpowiednio – chłodniejszych oraz cieplejszych porach. 

Namiot spersonalizowany

Tradycyjne namioty wyglądają bardzo podobnie, trudno bowiem o ich personalizację. Inaczej jest w przypadku namiotów sferycznych, na które możemy naszyć różnego rodzaju elementy. Może być to logo firmy, która organizuje przyjęcie, czy też jej nazwa. Dobrym pomysłem będą również hasła przewodnie, które bez żadnego problemu mogą znaleźć się na namiocie. W przypadku imprez prywatnych, na namiot możemy naszyć różnego rodzaju elementy ozdobne, na przykład kwiaty weselne czy balony. Tego typu rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w przypadku osób, które poszukują ciekawych rozwiązań, a do tego mają wiele pomysłów na niebanalne dekoracje. 

Namiot sferyczny na wesele

Organizacja imprez weselnych w plenerze cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza w sezonie letnim. Niestety, polskie warunki klimatyczne bywają bardzo niekorzystne, dlatego też każda para młoda powinna pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, jakim jest namiot. Wesele w tradycyjnym namiocie nie budzi już większego zdziwienia ani zainteresowania. Każda para młoda może zorganizować je we własnym zakresie, lecz z takiego rozwiązania coraz chętniej korzystają także restauracje i domy przyjęć. Tymczasem wesele w namiocie sferycznym to dopiero wydarzenie! Sam wygląd namiotu sprawia, że goście będą chcieli zajrzeć do środka. Co więcej, wnętrze namiotu możemy urządzić według własnego pomysłu, zgodnie z ogólną koncepcją imprezy. Nie ma przeszkód, aby udekorować namiot w stylu klasycznym, boho czy vintage. Namioty sferyczne, dzięki odpowiedniej wentylacji, sprawdzają się nie tylko w porze letniej. Niektórym parom młodym marzy się wesele w bajkowej, śnieżnej scenerii. Odpowiednio wyposażony namiot sferyczny sprawi, że poczujemy się jak w bajce, a jednocześnie będzie nam towarzyszyło poczucie komfortu termicznego. Wszystko dlatego, że duża część namiotu posiada transparentną powłokę, dzięki której możemy obserwować, co dzieje się na zewnątrz.

Namioty dla firm

Namioty sferyczne stają się coraz popularniejsze w kontekście organizowania przyjęć firmowych czy różnego typu eventów. Powodem jest fakt, iż ich wnętrze możemy zagospodarować według własnego pomysłu, a sam namiot może pomieścić nawet dużą liczbę osób. Firmy, które poszukują nietuzinkowych rozwiązań, powinny zdecydować się właśnie na namioty sferyczne. Jest to stosunkowo tani sposób na zorganizowanie konferencji, imprezy integracyjnej czy eventu dla potencjalnych klientów. W namiocie możemy zorganizować także koncert, przedstawienie teatralne czy przekształcić go w galerię sztuki. W momencie, gdy namiot nie jest nam już potrzebny, firma wynajmująca zajmuje się jego demontażem, a my nie płacimy więcej za jego wynajem. Dzięki temu namioty sferyczne nie tylko zaskakują gości, ale również pozwalają optymalizować firmowe wydatki. 

Jak wynająć namiot sferyczny?

Wynajęcie namiotu sferycznego jest niezwykle proste. Wystarczy bowiem znaleźć firmę, która świadczy tego typu usługi, a następnie ustalić wszelkie szczegóły. Rodzaj namiotu pracownik firmy dobierze do naszych wymagań i potrzeb, mając również na uwadze budżet, jakim dysponujemy. Obecnie mamy możliwość nie tylko wynajęcia namiotu, ale również urządzenia go, a tym wszystkim zajmie się jedna, wybrana przez nas firma. Pamiętajmy, aby zamówić namiot sferyczny z wyprzedzeniem. Wszystko dlatego, że z roku na rok rośnie na nie popyt, zwłaszcza w sezonie letnim. Jeśli wiemy, kiedy dokładnie chcemy zorganizować imprezę, na ile osób oraz jak urządzimy namiot, nie pozostaje nic innego, jak zarezerwować go na konkretny termin. Namiot może zostać zamontowany i zdemontowany także w niestandardowych godzinach, na przykład nocą, w zależności od preferencji i potrzeb klienta.