Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Komputer dla graczy

Komputer dla graczy : w związku z bardzo szybkim rozwojem technologii rozwija się po prostu cały rynek. Oczekiwania klientów idą w górę i producenci dosłownie wszystkiego prześcigają się, aby być coraz to lepszymi w branży oraz zaspokoić zachcianki swoich klientów. Dzisiaj porozmawiamy sobie o grach komputerowych oraz spróbujemy sobie odpowiedzieć, jakie powinny być komputery stacjonarne dla graczy.

Pamiętam jak za dzieciaka umawiałem się z kolegami żeby pograć w gry podłączane jeszcze do telewizora. Były to jeszcze gry zapisywane na takich kasetach i grało się przy pomocy pada z kablem. Dla niektórych może to zabrzmieć strasznie, jednak takie były moje początki. Oczywiście gry w tamtych czasach miały wiele wspólnych cech, takich jak grafika, która była po prostu pikselowa. Jeżeli miałeś/aś przyjemność grania w popularną ostatnio grę typu sandbox, której tytuł zaczyna się na literę M to nie myśl, że jest to właśnie grafika pikselowa. Gry z mojego dzieciństwa były po prostu kwadratami, które się zderzały i to były na przykład wyścigi samochodów. Oczywiście bardzo cieszyłem się, kiedy dostałem od rodziców nowe kasety z grami i można było grać całymi dniami w jedną grę. Nie mniej jednak w żadnym stopniu nie przypominały one gier z dzisiejszych czasów. Co ciekawsze aktualnie często wraca się do tych starych gier.

Komputery do gier – historia.

Z czasem na rynku zaczęły pojawiać się komputery, oczywiście były one całkiem duże i nie posiadały zbyt wysokich parametrów. Właściwie patrząc na mój komputer dzisiaj to można powiedzieć, że mój pierwszy komputer nie miał nawet niskich parametrów, po prostu był tak słaby, że kalkulator, pasjans i saper to był szczyt jego możliwości. Pewnie gdybym chciał zainstalować na nim Wiedźmina, no tak tutaj pojawia się kolejny problem, mój pierwszy komputer nie posiadał CD-roomu. Tak wszystko, co miałem na komputerze pochodziło z dyskietek, o ile ktoś je jeszcze pamięta. Ważnym jest to, że rozwój gier, coraz to większe dążenie do poprawy grafiki, mechanizmów gier oraz ich skomplikowania przyczyniły się do rozwoju komputerów. Tak naprawdę taki największy okres rozwoju trwał mniej więcej dwadzieścia lat, więc ciężko jest sobie wyobrazić, w jaki gry i na jakim sprzęcie będą grać nasze dzieci za sto lat. Nie mniej jednak gry, które po prostu bezapelacyjnie przyczyniły się do rozwoju komputerów wychodzą na coraz to wyższy poziom a wszystko to, aby być coraz bardziej atrakcyjną formą spędzania czasu. Warto zauważyć, że tak jak od zawsze ludzkość miała tendencje do jednoczenia się tak samo gry komputerowe cały czas darzą do rozgrywek online i jest to taki trend, który widać od niedawna.

Przejdźmy sobie teraz do tematu, jakie powinny być komputery dla gracza? Oczywiście w przeciwieństwie do jednostek, które służą do pracy w biurze czy oglądania filmików z kotami komputery dla gracza powinny być zaawansowane i posiadać jak najbardziej wydajne podzespoły. Dużo osób decyduje się na samodzielne złożenie komputera z oddzielnie kupionych podzespołów, ponieważ jest to zwyczajnie tańsze niż kupowanie gotowego komputer do gier.

Nie mniej jednak, na co powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na zakup takiej maszyny do gier? Pierwsze, co to podzespoły, komputery do gier powinny służyć nam długie lata oraz udźwignąć różne ciężkie gry. Procesor według mnie powinien być minimum czterordzeniowy. Karta grafiki powinna być jak najbardziej wydajna, ja osobiście mam aktualnie GeForce GTX. Tak samo ważnym jest szybki dysk SSD. Płyta główna powinna być dopasowana do procesora oraz kości pamięci RAM., Jeżeli o tą pamięć chodzi to według mnie komputery dla gracza powinny mieć aktualnie około szesnastu gigabajtów pamięci RAM. Kolejny element to zasilacz, jego moc powinna być dopasowana do wszystkich elementów, jakie wyżej wymieniłem. Ostatni element to chłodzenie komputera im lepsze tym lepiej. Chodzi o to, że im bardziej będą chłodzone nasze podzespoły to tym lepiej dla całego komputera.

Komputery dla gracza powinny posiadać także odpowiedni osprzęt. Myszka powinna mieć dużą częstotliwość oraz być wygodna i przede wszystkim przewodowa. Darujmy sobie myszki bezprzewodowe jak świetnie nie były by reklamowane. Klawiatura, najlepiej dedykowana do gier dodatkowym atutem będzie rodzaj klawiatury- mechaniczny. Kupując monitor możemy prosić o taki z częstotliwością większą niż sześćdziesiąt herców jednakże nie jest to konieczne. Dodatkowo warto podłączyć monitor kablem HDMI a nie DVI. I tak właściwie to chyba tyle. Komputery dla graczy osiągają zawrotne ceny, ale zazwyczaj cena idzie w parze z mocą przerobową komputera, dzięki czemu pieniądze te nie są wyrzucone w błoto. Ważnym jest, aby podczas zakupu sprawdzić rynek w zakresie naszych możliwości finansowych oraz przedyskutować potencjalne wybory z kimś, kto dysponuje odpowiednią wiedzą. Tak samo w kwestii samodzielnego składania komputera, jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy to lepiej zlecić to komuś, kto się na tym zna. Z mojej strony to tyle, dziękuję Ci za czas oraz atencję poświęcone na ten artykuł oraz życzę powodzenia przy zakupie swojego komputera do gier.