Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Sesje fotograficzne

Sesje fotograficzne

Sesje fotograficzne – każdy chociaż raz w życiu robił sobie sesje. Może nie bardzo profesjonalną, ale taką na którą jakoś się przygotowywał robiąc większy makijaż czy też zakładając super modne ciuchy. Otóż sesje fotograficzne są świetną opcją do pokazania się przed obiektywem jak i dobrą zabawą dzięki której mamy wspomnienia w postaci zdjęć. Sesje fotograficzne można wykonywać niemalże wszędzie. Najlepszą jednak opcją są miejsca które zna mało osób. Takie zdjęcia na pewno wtedy zaskoczą większość znajomych.

Sesje fotograficzne
Sesje fotograficzne

Plener, a także wnętrza, puste ściany, wydarzenia okazjonalne, wszędzie potrzeba dobrego fotografa. Takim fotografem może zostać nawet nasza przyjaciółka, jeśli tylko ma lekki zamysł artystyczny i jakąś wizje. Profesjonalne sesje fotograficzne zazwyczaj trwają kilka godzin i potrzeba na nie dobrego sprzętu. Jeśli znajdziemy dobrego fotografa nie musimy się o to martwić. Ceny sesji są bardzo różne i zależą od bardzo wielu czynników. Pierwszym jest oczywiście fotograf. To zależy jakie ma referencje i choćby nawet to jak pracowało mu się z osobą. Czasami to od fotografa zależy 90% sukcesu. Niektórzy są bardzo wymagający i wielu rzeczy oczekują od swoich modelek. Kolejną kwestią jest rodzaj sesji. Sesje, jak już wcześniej zostało wspomniane, mogą być różne. Ślubne, komunijne, a nawet sesje zdjęciowe dla popularnego magazynu. Miejsce też odgrywa bardzo ważną rolę. Ceny wahają się od 100 do kilku tysięcy złotych. Jeśli ktoś nie czuje się dobrze przed obiektywem, a chciałby spróbować, na początek najlepiej nie porywać się na pełen profesjonalizm i zamówić sobie sesje za średnią sumę. Moda i świat fashion week rozwija się bardzo prężnie, dlatego coraz częściej możemy zobaczyć zdjęcia osób publicznych, które na co dzień nie pracują w modelingu, ale jednak poprzez sesje fotograficzne chcą coś zareklamować czy choćby nawet przypomnieć o swojej osobie.

Trzeba jednak wspomnieć, że bardzo ważna jest praca z modelką. Już na początku fotograf powinien pokazać i powiedzieć jaki efekt chce uzyskać i na czym mu tak naprawdę zależy. Fotograf nie może oczekiwać od modelki, że będzie stała przed obiektywem i cały czas dobrze pozowała. Musi ją wspierać i cały czas podtrzymywać dobrą komunikację. Modelka z kolei musi mieć w sobie dużo pokory, być cierpliwa i również wiedzieć czego chce. Co innego jeśli chodzi o dzieci. One są niesforne, często to rodzice chcieli aby fotograf zrobił im zdjęcia, dlatego tutaj  to fotograf musi zadbać o to, żeby dzieciak niczego się nie bał i swobodnie czuł się przed obiektywem. Wtedy praca z obydwu stron będzie bardzo przyjemna.

Na dobre sesje fotograficzne wpływa wiele czynników. Jeśli mamy już fotografa i modelka nie może zabraknąć pięknej scenerii, dobrego oświetlenia, oraz stylistki i wizażystki. Te osoby sprawią, że modelka będzie wyglądała świetnie. Najlepszych fotografów możemy szukać przez internet. Najlepiej jednak byłoby aby ktoś z naszych znajomych polecił nam taką osobę ze względu na bezpieczeństwo. Osoby często mogą podszywać się pod prawdziwych fotografów, potem jednak okazuję się, że ta osoba może mieć wobec nas nieszczere intencje. Aby więc uniknąć takich sytuacji, najlepiej aby dokładnie przeglądnąć wszelkie opinie, jakie znajdziemy w internecie, i które zaczerpniemy od naszych znajomych.

Na sesje fotograficzne, możemy umówić się we wszelaki sposób. Możemy sami znaleźć portal modelek i tam napisać do fotografa lub po prostu poszukać takiego ogłoszenia i zadzwonić do takiego studia. Same przygotowania do sesji trwają kilka godzin, czasami nawet dłużej niż sama sesja. Aby każdemu dobrze się pracowało, ważne jest mocne zaangażowanie i umiejętność pracy z drugą osobą. Jeśli sesja robiona jest dla samych nas nie będzie większego problemu, jeśli zaś dla dużego projektu, tutaj wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Na sesje będziemy czekać przeciętnie około 2 tygodni. Wszystko zależy od tego jak dana firma cieszy się popularnością.

Sesje fotograficzne nie muszą być wcale profesjonalne. Jak już wcześniej było wspomniane. Takie zdjęcia możemy wykonać telefonem. Wystarczy tylko dobre oświetlenie dzienne lub z jakiejś lampki, fajne oryginalne stroje, mocniejsze makijaże, trochę zamysłu i tematu i taka fotografia może zgarnąć serca innych. Jeśli ktoś zastanawiał się kiedyś jak zostać modelką, musi najpierw zapozować do kilku zdjęć. Najlepiej wziąć udział w kilku sesjach zdjęciowych, aby zobaczyć czy tak naprawdę się do tego nadaje. Sesji fotograficznych nie musimy traktować całkiem serio jeśli jesteśmy tylko amatorami. Czasami to może być nasza pasja. Totalna odskocznia od rzeczywistości. Trochę jak zatracenie się we własnym świecie. Przecież sesje fotograficzne to artystyczna sprawa. Trochę teatr, trochę sztuka. Fajnie odnaleźć swoją hobby i wcale nie trzeba wiązać z nim przyszłości. Z takich zdjęć pamiątka pozostaje na długie lata a zabawa na sesji może być może być jeszcze lepsza. Sesje fotograficzne rozwijają a także uczą pracy z drugim człowiekiem,: poprzez słuchanie siebie nawzajem, akceptacje, a także naukę coraz nowych rzeczy. Pamiętajmy, że fotograf czerpie coś od modelki i na odwrót.