Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Srebrna biżuteria

Srebrna biżuteria

Odpowiednia srebrna biżuteria do pracy nie jest prostą sprawą. Wszystko zależy od rodzaju zajęcia jakie wykonujemy oraz od zasad panujących w danej firmie. W niektórych miejscach pracy, takich jak banki, państwowe urzędy czy sądy, restrykcje dotyczące wyglądu pracowników nie pozwalają na żadne eksperymenty. Jednak istnieją również firmy, gdzie pracownicy mają większą swobodę w kwestii wyglądu i stroju, a nawet jest to pożądane, aby nieco zapobiec biurowej nudzie. Pomimo tych różnić, istnieją pewne ogólne, uniwersalne standardy, które mogą pomóc w doborze biżuterii do pracy. Warto mieć je na uwadze, gdy rano staniemy przed swoją szafą i będziemy rozmyślać, w co się ubrać.

Dlaczego zakładam biżuterię?

Srebrna biżuteria

Powyższe pytanie może wydawać się dziwne, ale odpowiedź na nie pomoże wskazać biżuterię, na jaką powinna zwrócić uwagę dana osoba podczas zakupów, a potem wyboru konkretnej stylizacji. Biżuteria może służyć do wyeksponowania atutów ciała lub być tylko modnym dodatkiem. Musimy zdecydować, po której stronie staniemy. Od stosunku do biżuterii zależy czy dana kobieta pozostanie wierna pewnym rodzajom ozdób czy może wprost przeciwnie, będzie chciała mieć dużo różnorodnych dodatków pasujących do wciąż zmieniających się trendów.

Kobieta, która jest nastawiona na eksponowanie swoich atutów, powinna kierować się podczas zakupów konkretnym typem biżuterii, np. aby podkreślić długą szyję, należy zakładać długie łańcuszki, albo aby rozjaśnić twarz i podkreślić ładny kształt głowy, należy wybrać wyraziste kolczyki.

O czym pamiętać przy wyborze biżuterii do pracy?

Wśród ogólnych zasad, które sprawdzają się praktycznie w każdym miejscu pracy, króluje zasada skromności. Nieważne czy to bank czy agencja reklamowa, krzykliwa, neonowa biżuteria, duża ilość cyrkonii, „diamencików” czy podobnych świecidełek, może rozpraszać współpracowników, zwłaszcza w pogodny dzień, gdy biżuteria odbija światło. W pracy raczej nikt nie chce być choinką. Jeśli lubimy dużą ilość różnorodnej biżuterii, warto ją podzielić i nosić np. po dwie ozdoby w określone dni do różnych strojów. Dzięki temu unikniemy kiczu i przesady, a jednocześnie każda z naszych ulubionych ozdób ożywi konkretną stylizację.

Przy doborze biżuterii warto mieć na uwadze fason stroju, który chcemy założyć. Bardziej stonowana, biurowa garsonka może zostać wzbogacona o wyrazisty naszyjnik  lub zamiast tego  możemy założyć kilka mniejszych ozdób, jak pierścionek, zegarek czy kolczyki. W przypadku kolorowych, wzorzystych ubrań, biżuteria powinna być ograniczona do minimum. Czasem mniej znaczy więcej.

Podkreślanie swojej urody za pomocą biżuterii jest jak najbardziej wskazane, choć są pewne atuty kobiecego ciała, które nie powinny być eksponowane w pracy. Tyczy się to głównie biustu. Głęboki dekolt w połączeniu z długim naszyjnikiem z zawieszką może się źle kojarzyć i wydawać zbyt wulgarny w miejscu pracy. Tego typu stylizacja lepiej się sprawdzi na wieczornej randce.

Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że biżuteria nie powinna przeszkadzać w wykonywaniu pracy. Dzwoniąca bransoletka może rozpraszać, zbyt duża ilość pierścionków utrudniać pisanie na klawiaturze, a długi naszyjnik plątać się i zaczepiać o wszystko dookoła. W pracy często jesteśmy narażeni na duży stres, nie warto dodawać sobie kolejnych problemów związanych z niewygodną biżuterią.

Stylizacje do pracy – co połączyć?

Kolczyki i zegarek: jeśli firma, w której pracujemy ma bardziej restrykcyjny dress code, warto pomyśleć o ciemnym stroju oraz srebrnej biżuterii. Srebrny zegarek i wiszące kolczyki wyglądają elegancko, kobieco i profesjonalnie.

Naszyjnik i bransoletka: do białej koszuli oraz ciemnej spódnicy bądź spodni, pasować będzie delikatna, srebrna bransoletka oraz naszyjnik z niewielkich pereł. Strój jest bardzo kobiecy, a jednocześnie zachowuje powagę klasycznego stroju biurowego.

Zestaw z naszyjnikiem, kolczykami i pierścionkiem: srebrny zestaw z delikatnymi kolczykami i pierścionkiem, oraz wyrazisty naszyjnik, dobrze sprawdzą się w połączeniu z czarną, prostą sukienką bez ozdób.

Duża bransoletka i pierścionek: pasuje do szmizjerki. Koszulowy fason sukienki i podwinięte rękawy nadają stylizacji biurową swobodę, więc mogą zostać wzbogacone o wyrazistą bransoletkę oraz pierścionek. Elegancka wersja może zawierać srebrną biżuterię, a swobodna, biżuterię handmade.

Wiszące kolczyki: w przypadku koszul z żabotem czy innymi ozdobami, najlepiej ograniczyć dodatki tylko do samych kolczyków, zwłaszcza, jeśli koszula będzie kolorowa.

Bransoletka handmade: drewniana bransoletka będzie dobrze współgrać z modnymi koszulami w kwiaty. Nada stylizacji swobody oraz dziewczęcości. Idealna kompozycja na lato.

Zegarek: osoby, które nie mają ochoty na ciągłe zastanawianie się nad odpowiednimi dodatkami do stroju, powinny nosić tylko zegarek. Srebrny zegarek z niewielkimi zdobieniami to funkcjonalna i elegancka biżuteria, która pasuje praktycznie do każdego stroju.