Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Na co zwrócić uwagę kupując laptopa do biura?

Na co zwrócić uwagę kupując laptopa do biura?

Na co zwrócić uwagę kupując laptopa do biura? Kiedy chcemy kupić laptop do pracy, z pewnością zależy nam na tym, aby był to produkt doskonały pod każdym względem, taki, który przy wykonywaniu różnego rodzaju zadań sprawdzi się po prostu fenomenalnie. Oferowane na rynku laptopy do biura zdecydowanie bardziej różnią się od tych, które kupujemy na prywatny użytek. Tutaj wiadomo, iż potrzeba dobrego oprogramowania, stosownych dodatków, niezbędnych funkcji, a nade wszystko i wytrzymałego urządzenia, które jest w stanie przez jak najdłuższy czas doskonale spełniać swoje zadania. W tym artykule zwrócimy uwagę na wszelkie, niezbędne elementy jakimi należy się kierować, aby móc postawić na najlepszy laptop do pracy dla każdego z nas.

Wytrzymała, lekka i solidna konstrukcja

Jest to bez wątpienia bardzo ważny element, który tworzy zewnętrzna część. Obudowa powinna być więc wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub z metalu, aby w każdych warunkach był on trwałym rozwiązaniem, któremu nic tak naprawdę nie jest straszne. Czy można więc otrzymać laptop wytrzymały na działania mechaniczne, a jednocześnie lekki? Oczywiście, że tak! Na rynku wiele jest firm, które takie produkty świadczy. Wśród licznych propozycji na pewno na uwagę zasługuje Lenovo, które w tym segmencie produktów jest pionierem.

Dobra bateria

W każdym przypadku bateria, która trzyma nam kilka godzin będzie idealnym rozwiązaniem, w przypadku, gdy w grę wchodzą laptopy do biura szczególnie. Może się bowiem tak zdarzyć, że nie będziemy mieli dostępu do gniazdka elektrycznego, a potrzebujemy skorzystać z laptopa. Im bardziej pojemny będzie akumulator, tym dłuższy będzie czas pracy takiej naładowanej baterii. Pojawiają się na rynku takie laptopy, których działanie bez kabla możliwe jest przez blisko 16 godzin, a więc mamy tu naprawdę bardzo dobre, niezawodne w tej kwestii rozwiązanie.

Złącza i bezprzewodowa łączność

Jeśli ma to być laptop do pracy, a więc będziemy wykorzystywać go na różne sposoby, to warto aby posiadał on różnorodne gniazda wejściowe. Nie może więc zabraknąć USB 3.0 i USB 2.0, a do tego warto by był port HDMI lub VGA. Warto także, aby dany model laptopa posiadał dodatkowo rozwiązanie, które umożliwiłoby nam bezprzewodową łączność.

Dysk twardy i RAM

Bardzo dużą popularnością cieszą się dyski twarde SSD, które gwarantują zdecydowanie szybsze transfery, dużą niezawodność i bezgłośną pracę. Jeśli zaś chodzi o pamięć operacyjną RAM, im jest jej więcej, tym zdecydowanie dla nas lepiej, dlatego warto zwracać uwagę na to, ile tej pamięci zyskujemy.

System operacyjny

Istotne znaczenie ma z pewnością i sam system operacyjny, na którym będzie opierała się cała praca. Wśród licznych propozycji prym wiodą Windows 10 Pro, Windows 8,1 Pro i Windows 7 Professional.

Odpowiednia wielkość ekranu

Z całą pewnością wielkość ekranu także ma bardzo duże znaczenie. Te lekkie, standardowe laptopy mają najczęściej 12,5, 13,3 lub 14 cala, ale można zdecydować się na większe, na przykład 15,6 cala, który to gwarantuje jeszcze większy komfort pracy i zdecydowanie bardziej przyjemne działanie przy laptopie.

Odpowiedni procesor

Oferowane na rynku dla klientów biznesowych laptopy do biura powinny posiadać wydajny procesor charakteryzujący się dużą energooszczędnością. Jeśli się na tym nie znamy, z pewnością warto nieco więcej na ten temat się dowiedzieć, kiedy już decydujemy się wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Pamięć

Bardzo ważną rzeczą jest pamięć RAM. Minimum powinna ona mieć 8GB, jednak im będzie większa, tym będzie lepiej. Można zdecydować się na przykład na 12 lub 16 GB i wtedy z pewnością uzyskamy maksymalnie płynną pracę i pełną naszą satysfakcję.

Ciekawe dodatki w laptopie do biura

Oferowane laptopy do biura posiadają oprócz standardowych więc opcji różnorodne dodatki, dzięki którym sama praca jest zdecydowanie bardziej przyjemna. Na co więc można postawić? Co okaże się być bardzo dobrym wyborem? Bez wątpienia doskonale sprawdza się między innymi podświetlana klawiatura, która jest dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy pracujemy po zmroku. Idealnie na wielu stanowiskach pracy sprawdzają się laptopy z ekranem dotykowym, z ekranem IPS lub z ekranem z powłoką antyrefleksyjną. W przypadku wielu laptopów biznesowych można zyskać czytnik linii papilarnych, a więc doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu dostęp do laptopa mają tylko powołane osoby. Takie działanie chroni przed wydostaniem się ważnych dokumentów i plików do rąk osoby niepowołanej. A wśród rozwiązań poprawiających komfort pracy, na pewno idealny będzie touchpad z obsługą gestów, jak również i TrackPoint, a więc dżojstik znajdujący się między klawiszami G, H i B, dzięki któremu możemy wygodnie pracować, nie używając do tego osobno myszki.

Podsumowanie

Jak więc widać, jeśli patrzymy na laptopy do biura uwagę należy zwrócić na wiele, bardzo istotnych elementów. Im dokładniej przeanalizujemy wszelkie aspekty, tym z całą pewnością zdecydowanie lepsze rozwiązanie uda nam się uzyskać i zakupić.