Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów – postęp to miecz obusieczny, ciągły rozwój gwarantuje nam królowanie na tej planecie i rządzenie nią. Przyszłość jest dla ludzkości bardzo pewny, potrafimy przewidywać, co stanie się z naszą planetą za tysiące lat. Potrafimy przewidywać skutki nie ekologicznego zachowania i to jak wpłynie ono na środowisko. Coraz więcej firm czy nawet jednostek zwraca uwagę na wszechobecny problem zanieczyszczenia powietrza przez samochody i spaliny, jakie kumulują się w dużych miastach.

Jak więc rysuje się przyszłość firm, które oparły swoje filary o motoryzację? Z pewnością nie rysuje się w kolorowych barwach. Zapraszam do artykułu i jego lektury na temat jak wypożyczalnia samochodów odnajdzie się w przyszłości. Dzięki temu dynamicznemu wstępowi przeszedłem od ogółu do szczegółu, tak jest dzisiaj będę chciał poruszyć temat wypożyczalni samochodów i tego czy ten biznes ma prawo funkcjonować w przyszły ekologicznym świecie czy może jednak zmierza już ku upadkowi.

Wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia samochodów http://automaks.pl to taka firma, która w zamian za pieniądze udostępnia nam samochód na kilka godzin, dni lub nawet lat. Tak jest, firmy w poszukiwaniu nowych klientów i przebijaniu się w ofertach oferują coraz to nowsze atrakcje, rezygnują na przykład z kaucji i tym podobnych zabiegów przyciągania klientów. Jak powszechnie wiadomo większość tego typu zabiegów wcale nie wpływa atrakcyjnie na cenę jedynie na jej wygląd, mam tu na myśli, że firma rezygnując z kaucji wystawia ofertę za dwa tysiące a wcześniej ta sama oferta wyglądała tak, że wynajem był za tysiąc pięćset, a kaucja wynosiła pięćset. Wypożyczalnia samochodów przykładowo oferuje bezpłatny dojazd do klienta, ale miesiąc temu oferowała darmowy odbiór a teraz za odbiór płacimy dwa razy więcej. Takich kruczków pisanych małymi literkami jest mega dużo w umowach i naprawdę mało, kto czyta pełną umowę lub śledzi działania danej firmy. Co więcej często wypożyczalnia samochodów, która jest po prostu bardzo dużą firmą zataja te informacje i swoje poprzednie oferty, bo to po prostu zrujnowało by ich reputację. Jednak na spadek, jakości usług i ilość klientów może mieć też prawo i ekologia, które cały czas idą z postępem. Ostatnim trendem ekologów jest zakaz wjazdu aut typu diesel do miast, według niektórych słuszna zmiana według innych nie bardzo. Ja osobiście przynależę do tej drugiej grupy i nie za bardzo rozumiem, czemu akurat zaatakowano tak ostro samochody na ropę, których stoi całkiem sporo w wypożyczalniach. Wypożyczalnie samochodów musiała mieć w swojej ofercie kilka różnych modeli a teraz będą musieli się tych modeli po prostu wyzbyć, bo ekologia, chociaż zwróćmy uwagę na inny fakt. Wypożyczalnia samochodów http://automaks.pl/kontakt/ w ofercie ma zazwyczaj samochody nowe i nawet, jeżeli jest to diesel to jest wyprodukowany w nowoczesnej technologii, która dba o środowisko i z pewnością spełnia nowoczesne normy. W samochody z wypożyczalni nie mogą być nie sprawne czy mieć wycięty katalizator lub zaślepiony zawór EGR, czym więc przejmują się ekolodzy? To jest trochę ciężkie pytanie, mianowicie nie do końca jest to zrozumiałe dla mnie szarego człowieka, który ma pewną świadomość na temat nie tylko polityki, ale też ekologii i motoryzacji, więc mydlenie mi oczy zakazami wyżej wymienionymi z pewnością nie zmieni mojego zdania. Oczywiście, jeżeli za kilka lat zakaz ten się utrzyma i diesel znajdzie swoje zastosowanie jedynie w rolnictwie lub całkiem zniknie z rynku to trzeba będzie się do tego przystosować, chociaż z drugiej strony Polak zawsze znajdzie sposób żeby obejść prawo. Jest oczywiście prawdą, że diesel bardziej szkodzi środowisku i tego nie da się ukryć, że najlepsze auta są na gaz.

Zgodnie z publikacją „Autogas in Europe, the Sustainable Alternative” wydaną przez Europejską Organizację Gazu Płynnego (AEGPL), jeden pojazd zasilany olejem napędowym emituje taką samą ilość NOx co ponad 20 pojazdów na gaz. Taka już nasza narodowa duma i z pewnością tak będzie jednak humor odłóżmy na potem, a teraz zastanówmy się czy wypożyczalnia samochodów przetrwa te ciężkie ekologiczne próby. To jest ich więcej? Tak oczywiście, za granicą w ekologicznych miastach powstają strefy bez samochodów, normy, jakie muszą spełniać auta benzynowe są coraz to bardziej restrykcyjne i tak dalej. W miastach pojawiają się również rowery, zimy są mnie mroźne, więc więcej ludzi chodzi na pieszo no i oczywiście komunikacja miejska rozwija się coraz bardziej. Nawet w moim mieście jeżdżą już hybrydowe autobusy MPK. No po prostu zmian jest bardzo dużo i może i są dobre, ale nadal nie zmienia się tego, co tak naprawdę truje środowisko, czyli ludzka świadomość. Wypożyczalnia samochodów nie pali butelek plastikowych w piecu ani nie wyrzuca śmieci do lasu i są na tym świecie zdecydowanie gorsi truciciele. Dlatego każdy z nas powinien popatrzeć na nas samych i zmienić swoje nawyki a nie wprowadzać zmiany, bo to już nasz gatunek opanował do perfekcji potrafimy jedynie zmieniać a sami nie zmieniamy siebie. Może tym razem powinno być inaczej? Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć, ja chciałbym tylko Ci podziękować za czas i atencję poświęcone dla tego artykułu i zachęcić do zmian oraz używania własnego rozumu.