Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Krematorium dla zwierząt Szczecin

Krematorium dla zwierząt Szczecin

Krematorium dla zwierząt Szczecin – co powinniśmy wiedzieć na ten temat? Zwierzęta niejednokrotnie skradają nasze serca. Coraz częściej pupile traktowani są jak pełnoprawni członkowie rodziny, w konsekwencji ich śmierć jest dla nas nadzwyczaj bolesna. Niezależnie od tego, jakie emocje nam towarzyszą, konieczne okaże się zorganizowanie godnego pochówku. Wielu właścicieli decyduje się na kremację, która w Polsce jest stosunkowo powszechna.

Czym są krematoria dla zwierząt domowych? Jakie różnice występują pomiędzy kremacją indywidualną a tą zbiorową? W jaki sposób przebiega proces kremacji? Ile może kosztować nas kremacja zwierzęcia? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czym są krematoria dla zwierząt domowych?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat kremacji, w pierwszej kolejności powinniśmy dowiedzieć się, czym ona tak właściwie jest. Przede wszystkim należy uzmysłowić sobie, że pochówek zwierzęcia w ogródku, na działce bądź w lesie jest nie tylko niezgodne z prawem, ale również nieetyczne i niehumanitarne. Wielu właścicieli chciałoby godnie pożegnać się ze swoim przyjacielem, w konsekwencji zakopanie zwłok nie wchodzi w grę. Ogromną pomocą mogą wykazać się krematoria zwierzęce. Krematorium dla zwierząt Szczecin to zdecydowanie rozsądny wybór. Tego typu podmioty gospodarcze w sposób humanitarny przeprowadzają kremację pieska, kotka, świnki morskiej lub innego zwierzęcia domowego. Po zakończeniu całego procesu prochy pupilka zostają umieszczone w specjalistycznej urnie. Nie są one już traktowane jako odpady, dlatego też możemy z nimi robić, co tylko chcemy. Dość powszechnym zjawiskiem jest zakopywanie ich na cmentarzu dla zwierząt. Alternatywnym rozwiązaniem jest umieszczenie prochów w mieszkaniu, na specjalnie przygotowanej półce. 

Jakie różnice występują pomiędzy kremacją indywidualną a tą zbiorową?

Krematorium dla zwierząt Szczecin
Krematorium dla zwierząt Szczecin

Wiemy już, czym jest krematorium dla zwierząt Szczecin. W tego typu miejscach oferowane są usługi kremacji indywidualnej i zbiorowej. Wiele osób nie widzi różnicy pomiędzy tymi dwoma sposobami, dlatego też warto nieco przybliżyć ten temat. Jak możemy się domyślać na podstawie samej nazwy, kremacja zbiorowa polega na spopielaniu zwłok kilku zwierzątek. Należy mieć jednak świadomość tego, że w takiej sytuacji odzyskanie prochów jest niemożliwe. W praktyce prochy wszystkich pupilków umieszczane są w jednej urnie, a następnie są chowane we wspólnej mogile. Jeśli chodzi zaś o kremację indywidualną, to jest to proces, podczas którego kremowane są jedynie zwłoki jednego zwierzęcia. Po zakończeniu całego procesu właściciel ma prawo zabrania urny z prochami pupila- może z nimi zrobić co tylko zechce. Krematorium dla zwierząt Szczecin umożliwia nam podjęcie samodzielnej decyzji w tym zakresie. Pamiętajmy jednak, że kremacja indywidualna może kosztować nieco więcej, a na taki wydatek nie każdy jest w stanie sobie pozwolić.

W jaki sposób przebiega proces kremacji?

Krematorium dla zwierząt Szczecin to miejsce, w którym odbywa się proces spopielania zwłok. Decydując się na takie rozwiązanie możemy mieć pewność co do tego, że spełniliśmy ostatnie obowiązki wobec naszego czworonoga. Jak jednak w praktyce wygląda kremacja? W pierwszej kolejności konieczne okaże się dostarczenie zwłok zwierzęcia do danego podmiotu. Jeśli jest to dla nas niemożliwe z dowolnych względów, możemy zamówić specjalny transport- odbierze on ciało spod wybranego przez nas adresu. To od nas zależy czy zdecydujemy się na kremację indywidualną czy tą zbiorową. Cały proces z reguły nie przekracza 4 godzin, często trwa krócej, w zależności od gabarytów zwierzęcia. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że właściciele mają prawo co do uczestnictwa w procesie kremacji. Co więcej, część firm oferuje nagrania z tej uroczystości. Może to być dobre rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie uczestniczyć w procesie kremacji ze względów emocjonalnych. Po zakończeniu kremacji prochy umieszcza się w specjalistycznej urnie. Wiele podmiotów decyduje się również na organizowanie ceremonii pożegnalnych, jeśli klient wyrazi taką chęć. Na koniec prochy chowane są na cmentarzu lub przekazywane są właścicielowi, w zależności od indywidualnych preferencji. Jak można zatem zauważyć, krematorium dla zwierząt Szczecin profesjonalnie podchodzi do tego poważnego tematu.

Polecamy specjalistów:

Ile może kosztować nas kremacja zwierzęcia? 

Przede wszystkim powinniśmy sobie uświadomić, że na cenę kremacji zwierzęcia może wpłynąć kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest to, na jaki typ kremacji się zdecydujemy. Do wyboru mamy indywidualną lub zbiorową, w zależności od indywidualnych preferencji. Niemniej istotna jest waga zwierzaczka. Należy w tym miejscu dodać, że niektóre zwierzęta (służące policji, straży granicznej, służbom porządkowym, wojsku) mogą być skremowane nieco taniej, ze względu na szczególne zasługi. Za kremację zwierzaka o wadze mniejszej niż 10 kg zapłacimy od 600 do 700 zł. W przypadku większych wag cena ulega zwiększeniu (10-25 kg = 700-800 zł, 25-40 kg = 800-1000 zł, 40-60 kg = 1000-1100 zł).