Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Dobór sukienki dla figury klepsydry i gruszki

Dobór sukienki dla figury klepsydry i gruszki

Dobór sukienki dla figury klepsydry i gruszki: sukienki stanowią ten element garderoby, który powinien znaleźć się u każdej kobiety. Ich wybór jest ogromny, zarówno w stacjonarnych sklepach odzieżowych, jak i w ich internetowych odpowiednikach. Jeśli chce się wyglądać naprawdę dobrze, należy zwrócić uwagę na właściwy dobór tej części garderoby, w zależności od swojego typu figury.

Kroje sukienek

W dawnych czasach kobiety zmuszone były do sięgania po jednakowe kroje sukienek. Na szczęście teraz wygląda to zupełnie inaczej. Projektanci mody prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach, tworząc sukienki koronkowe oraz inne typy tej części garderoby, w sposób, który pozwala na indywidualne dopasowanie stroju do własnych preferencji. Dlatego tak ważne staje się określenie swoich własnych oczekiwań. By czuć się komfortowo i atrakcyjnie, należy dopasować fason do posiadanej sylwetki. Warto trochę poeksperymentować i samemu odnaleźć strój, w którym poczujemy się dobrze.

Typy kobiecych sylwetek

Dobór sukienki dla figury klepsydry i gruszki

Najbardziej pożądanym typem kobiecej sylwetki jest – klepsydra. Osoby o takich kształtach mają dobrze zachowane proporcje pomiędzy ramionami i biodrami. Charakteryzują się również dość wąską talią. Ten rodzaj sylwetki mogą posiadać zarówno kobiety szczupłe, jak również te o bardziej zaokrąglonych kształtach. Jednak oba przypadki wyglądają dobrze i przede wszystkim dają sporo możliwości stylizacyjnych.

Sukienki koronkowe powinny w takim przypadku ustąpić miejsca lekkim, delikatnym materiałom, które będą opływać po ciele. Zaliczyć można do nich przede wszystkim jedwabie, dżersej, dzianiny lub kaszmirowe wełny. Sztywne tkaniny nie są wskazane, ponieważ mogą zamaskować atuty sylwetki.

Niemniej ważnym aspektem od samej tkaniny, jest również krój sukienki. Najlepiej wyglądają te dopasowane do ciała. Długie, proste kreacje doskonale sprawdzą się podczas różnego rodzaju imprez lub uroczystych spotkań. Kroje kopertowe są natomiast bardzo uniwersalne. Tego rodzaju strój znajdzie zastosowanie zarówno podczas rodzinnego spaceru, w pracy lub w trakcie rodzinnej uroczystości.

W przypadku tej sylwetki dobrze jest unikać sukienek typu oversize. Tuszują one kobiece atuty, które w tym przypadku powinny być jak najmocniej wyeksponowane. Nie zaleca się również wybieranie baskinek, gdyż potrafią one dodać kilka niepotrzebnych centymetrów na linii bioder.

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na sukienki koronkowe https://koronkowesuknie.pl/suknie-wieczorowe-na-wymiar/, dzianinowe, czy z użyciem innego materiału, ważny jest również znajdujący się na kreacji wzór. W przypadku klepsydry, wybór jest duży, choć i tu zaleca się pewne ograniczenia. Poprzeczne pasy mogą dodać kilku kilogramów, dlatego też w celu wyszczuplenia sylwetki należy zdecydować się raczej na ich pionowy odpowiednik. Dodatkowo założenie butów na obcasie lub koturnie może być elementem, który dopełni całości.

Wiele z kobiet posiada również inny typ figury – zwany gruszką. Jest charakterystyczny dla kobiet o szerokich biodrach oraz wąskich ramionach. Przedstawicielki tego typu figury posiadają zwykle dość niewielki biust i płaski brzuch. Wybór sukienki skupia się przede wszystkim na zmniejszeniu dysproporcji pomiędzy biodrami i ramionami.

Kobieta posiadająca figurę gruszki, pragnąc zdecydować się na zakup sukienki koronkowej, powinna zwrócić szczególną uwagę na fakt, żeby kreacja posiadała dopasowaną górę oraz lekko rozkloszowany dół. Istotne są również drobne detale. Falbany na ramiączkach, kolorowe aplikacje w okolicach ramion lub bufiaste rękawy, pozwalają na optyczne poszerzenie ramion, czego rezultatem jest zbliżenie tego typu sylwetki do klepsydry.

Gruszki powinny unikać bombek, które zostały wykonane ze sztywnych materiałów. Tego rodzaju kreacje jeszcze bardziej poszerzają biodra, które są największym mankamentem kobiet o tego typu sylwetce. Dobrze jest również wybierać jednolite kreacje. Jeśli jednak na sukience mają pojawić się jakieś wzory, najlepiej jest wybierać delikatne motywy, które zbytnio nie przytłoczą całości. Bardzo korzystnie wyglądają poprzeczne pasy, umiejscowione na górze sukienki, które zostaną połączone z jednolitym, ciemnym dołem.

Warto pamiętać także o odpowiednim dekolcie. Sukienki koronkowe https://koronkowesuknie.pl z wycięciem w kształcie łódki lub też kwadratowym mogą wyglądać bardzo korzystnie.

Stylowa klepsydra i gruszka

Oba typy kobiecych sylwetek mogą wyglądać atrakcyjnie, jeśli przy wyborze swoich kreacji będą kierować się określonymi zasadami. Klepsydra wybierając się na zakupy musi pamiętać o tym, by sukienka dobrze trzymała biust i eksponowała wcięcie. Dobrze dopasowana góra jest w tym przypadku obowiązkowa.

Gruszka natomiast musi szukać zrównoważenia proporcji sylwetki. Dół sukienki powinien być również bardziej stateczny jeśli chodzi o kolory i wzór, niż góra kreacji. Kobieta o tego typu sylwetce, również może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Przykładem może być na przykład znana piosenkarka, którą jest Jennifer Lopez.

Zarówno klepsydra, jak i gruszka z pewnością odnajdą dla siebie wiele interesujących kreacji, które pozwolą im się poczuć wyjątkowo.