Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Kredyty hipoteczne – ważna inwestycja na życie

Kredyty hipoteczne – ważna inwestycja na życie

Kredyty hipoteczne – ważna inwestycja na życie – dlaczego warto zainwestować w kredyty hipoteczne? Wielu ludzi mówi, że brak zadłużenia to najlepsza inwestycja na przyszłość i nie należy dawać się zmanipulować bankom. Takie osoby jednak albo spłaciły już swoje własne zadłużenia, albo miały szczęście i powiodło się im w życiu, dlatego łatwiej wypowiadać im się z perspektywy eksperta.

W dzisiejszych czasach nie ma jednak takich możliwości jak na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy nieruchomości były niezwykle tanie. To logiczne, że z perspektywy człowieka, który nie musiał angażować się w kredyty hipoteczne łatwiej jest rzucać osądami i pouczać innych, bo po prostu trafił na korzystną sytuację rynkową. Tymczasem my chcemy jednak w jakiś sposób rozwijać się i patrzeć w przyszłość: planujemy (lub posiadamy) dzieci, chcielibyśmy mieć własne cztery kąty. Właśnie dlatego kredyty hipoteczne są teraz tak atrakcyjne. Ba! Dla wielu ludzi pozytywna ocena zdolności kredytowej przez bank to najlepsza informacja w życiu. Dopiero wtedy odżywają, bo mogą coś zaplanować.

Kredyty hipoteczne – ważna inwestycja na życieKtoś może wam powiedzieć: nie bierzcie pożyczki, odkładajcie „do skarpety”. Powiedzmy, że próbujecie i co miesiąc dwa tysiące wędrują na osobne konto. Kiedy będziecie mogli coś kupić? Za dziesięć lat? Kto powiedział, że ceny domów nie pójdą wtedy jeszcze bardziej w górę, a was będzie stać tylko na niewielkie mieszkanko? Sami rozumiecie: kredyty hipoteczne pozwalają wam mieć coś dla siebie już teraz. Oprocentowanie nie jest złodziejskie, spokojnie zdążycie oddać instytucji finansowej wszystko, co zaciągniecie. Z perspektywy lat nie będziecie nawet odczuwali, że cokolwiek wydaliście w związku z procentami. Chyba, że wmanewrujecie się w bardzo szkodliwą hipotekę, dlatego zawsze trzeba wybierać tylko uczciwych i godnych zaufania kredytodawców.

Kredyty hipoteczne to także zabezpieczenie przyszłości dla swoich dzieci. Wiadomo, że wynajmowanie mieszkania czy domu ma swoje zalety, aczkolwiek jeśli chcemy zostawić jakieś dziedzictwo, byłoby dobrze wziąć taki właśnie kredyt. Może się przecież i tak wydarzyć w życiu, że nasz dorosły syn lub dorosła córka wpadną w kłopoty finansowe i nie będą mieli większego wyboru jak tylko wrócić do rodzinnego domu wraz z własnymi dziećmi i rodziną. Wybudowanie domu za kredyt hipoteczny jest też więc nie tylko inwestycją dla nas, ale również dla naszych najbliższych.

Ponadto, dzięki pożyczce można wyrwać się z miejskiego zgiełku. Oczywiście są tacy, którzy bez miasta żyć nie mogą (ale oni również mogą zainteresować się ofertą, jaką dają kredyty hipoteczne).

Taka opcja jest również bardzo dobra dla osób, które zaczynają prowadzić działalność gospodarczą i chciałyby otworzyć większy zakład. Firmom z większym zaufaniem udziela się kredytu hipotecznego, kiedy okażą się wypłacalne. W takich sytuacjach bardzo przydaje się okazanie pełnej księgowości, dzięki której bank będzie mógł określić, czy może wobec nas wystosować ofertę pożyczki. Pamiętajmy, że duży zakład to większa inwestycja. Kredyty hipoteczne zaciągnięte w ten sposób spłacimy szybciej niż takie, które wzięliśmy na poczet mieszkania czy domu, ponieważ my również osiągamy większy przychód. W ten sposób „nakręcamy” też gospodarkę.

Kredyty hipoteczne są więc ważną inwestycją na przyszłość. Pamiętajmy, że ceny nieruchomości mogą w każdej chwili poszybować w górę. Jeśli po latach stwierdzimy, iż wolimy przenieść się do mniejszego mieszkanka, dom sprzedamy z dużym zyskiem. Niektórzy są na tyle przedsiębiorczy, że biorą wręcz kredyty hipoteczne po to, by właśnie remontować lub budować domy oraz zakłady. W ten sposób cała suma – razem z procentami – bardzo szybko im się zwraca. Popyt jest bardzo duży, bo często młodzi Polacy wracają z zagranicy, gdzie dorobili się jakiegoś niewielkiego majątku. Także oni chcą wziąć kredyty hipoteczne po to, by wykupić sobie dom. Ponieważ mają już wkład własny, mogą bez problemu urządzić swoje cztery kąty i urządzić je wedle własnego uznania.

Źli doradcy często będą nas straszyć tym, że co się stanie, gdy pewnego dnia pojawi się krach na giełdzie, a my wylądujemy na ulicy. Takie czarnowidzenie jest równoznaczne z zapowiedziami końca świata i nie należy ich tak do końca brać na poważnie. Ludzie lubią czuć się dobrymi doradcami, ale nie zawsze znają się na realiach rynkowych. Kredyty hipoteczne nie są jakąś pułapką, w którą wciąga się młodych, to szansa na lepsze i atrakcyjniejsze niż do tej pory życie. Pamiętajmy, że nie będziemy na tym świecie wiecznie, a ci, którzy przyjdą po nas mogą skorzystać na tym, że kiedyś odważyliśmy się wziąć pożyczkę. Nawet, jeśli teraz wydaje się to dla nas lekko przerażające, zaufajmy czasem doradcom w banku. To oczywiste, że placówka finansowa będzie chciała zarobić, ale na pewno nie będzie jej na rękę wyprowadzanie nas w pole. Zawsze warto zadawać pytania, nawet te najbardziej podchwytliwe. Pamiętajmy też, że nikt nas do niczego nie zmusza. Jeśli dana oferta się nam nie podoba, poszukajmy innej. Na rynku jest ich obecnie tyle, że możemy w nich przebierać jak w ulęgałkach. Sprawdźcie sami!

Polecamy: