Koszule damskie źródłem elegancji

Koszule damskie źródłem elegancji

W dzisiejszej modowej dobie większość z nas przykuwa sporą uwagę do swojego wyglądu. Nie bez przyczyny mówi się, że to, jak się ubieramy, ma również wpływ na nasze samopoczucie. W rzeczy samej lubimy po prostu dbać o siebie wizualnie. A często w naszej garderobie nie brakuje różności. Co i raz poszukujemy nowych trendów co „w trawie mody piszczy”. Nasz wygląd zewnętrzny wiele razy okazuje się być naszą wizytówką. Czasami stawiamy na luz i wygodę, w szczególności jeśli chodzi o aktywności fizyczne, ulubiony sport. Innym razem myślimy o szpilkach oraz o elegancji stawiając na szyk i na odrobinę tak zwanego pazura. Czasami najnormalniej w świecie kierujemy się wyborem stroju do pracy.

Koszule damskie jako forma elegancji na co dzień

Koszula coraz częściej staje się uniwersalną a jednocześnie bardzo twarzową częścią naszej garderoby. Świetnie sprawdza się na wszelkie okazje oraz dla wielu z nas jest niezmiennie elementem codziennego stylu. Nie brakuje w niej powabu oraz schludności, potrafi podkreślić kobiecą urodę i wydobyć gustowność oraz dobry ton. Do takich czynników przykuwamy dość sporą uwagę. Poszukujemy ciekawego, specyficznego ubioru, który będzie do nas pasował na wielu płaszczyznach.

Jaki materiał koszuli wybrać

 

Biorąc pod uwagę rodzaj koszuli, najbardziej popularnymi są te, które ubieramy do pracy. Tak zwane koszule biznesowe. Tego rodzaju koszule damskie przeważnie są klasycznymi koszulami bawełnianymi z dodatkiem innych włókien, która dopasowuje się do naszej postury, profilując ją, jednocześnie sztywno trzymając swój fason. Coraz modniejsze stają się koszule na codzień, które układają się luźno. W wielu przypadkach, w zależności od producenta, są to koszule tańsze, wykonane z poliestru oraz z wiskozy. Ich styl jest lejący, opadający swobodnie wzdłuż linii ciała. Z kolei nieco mniej popularne, ale wysokogatunkowe są koszule wykonane z jedwabiu. Nie są to typowe koszule biznesowe, jednak wyglądają bardzo elegancko. Materiał ma ogromne znaczenie, gdyż odpowiada za jakość wyrobu oraz jego użytkowanie. Przy wyborze chętniej sięgamy po te wykonane ze 100% bawełny. Plusem koszuli wytworzonej z naturalnego materiału jest to, że materiał lepiej współgra z naszym ciałem oraz pozwala skórze „oddychać”. Fakt ten ma dość istotne znaczenie, jeśli chodzi o porę roku. Syntetyki mają niestety to do siebie, że nie przepuszczają zbytnio powietrza. Bazując na doświadczeniu warto zatem zastanowić się nad wyborem pośrednim, czyli w tym wypadku uwzględnić mieszankę bawełny oraz syntetycznej domieszki w odpowiednich proporcjach. Najlepiej, aby procentowość czystej bawełny w takim składzie wynosiła około 75% wzwyż w połączeniu z materiałem, który będzie wpływał na elastyczność tkaniny, w tym przypadku lycry, poliestru czy elastanu. Taka kompozycja składowa nieco mniej się gniecie oraz jest zdecydowanie łatwiejsza do prasowania.

Polecamy:

W jaki sposób dobrać kolorystykę oraz fason

Tutaj mamy ogromne pole do popisu, gdyż producenci nie skupiają się już jedynie na tradycyjnych kolorach, jakimi w gruncie rzeczy przeważnie były biel, czerń, jasny róż czy szarość.  Kolekcje coraz częściej zawierają w sobie odrobinę szaleństwa, egzotyki i swobody graficznej. Możemy w ten sposób trochę poeksperymentować, poddać się powiewowi wyobraźni i znaleźć styl, który oddaje nasz charakter dobierając odpowiednio do okazji, na którą zamierzamy koszulę założyć. 

Rozmiar oraz dopasowanie do sylwetki

Kierując się wyborem odpowiedniego rozmiaru należy brać pod uwagę to, że rozmiar rozmiarowi jest nierówny. Otóż mimo, że znamy swoją miarę, jeśli chodzi o koszulę, warto jest ją przymierzyć przed zakupem, gdyż fason jest niezmiernie ważny i to jak koszula modeluje naszą sylwetkę odgrywa dużą rolę. Nierzadko zdarza się, że po przymiarce coś jest nie tak, tu uwiera, tam coś odstaje, no zdecydowanie coś nie tak. Nie chcemy, aby koszula zbytnio się marszczyła w okolicach klatki piersiowej, robiły się tak zwane prześwity pomiędzy guzikami, ukazując na przykład bieliznę. Chcemy czuć się swobodnie i nieskrępowanie w ruchu. Dodatkowo długość rękawa jest dość istotna, szczególnie jeśli mamy zamiar wybrać taką koszulę, która posiada zdobienia przy mankietach. Szerokość rękawa nie powinna być z kolei zbyt opinająca. 

Kołnierzyk oraz zdobione guziki częścią elegancji i uroku

Większość damskich koszul nie posiada kołnierzyków tak mocno usztywnianych jak w przypadku koszul dla mężczyzn. Materiał jest nieco delikatniejszy, wciąż jednak utrzymujący odpowiednie napięcie wokół szyi, gdzie powszechnie kołnierzyk pozostaje formą zapinaną na guzik. Niektóre style kobiece stawiają również na innowację i często tradycyjne kołnierzyki wyparte zostają przez ozdobne przewiązania czy wykończenia z gumką. Taki styl dodaje nieco lekkości i zwiewności i jest coraz to popularniejszy, szczególnie w okresie letnim. Dodatkowo zdobienia, w postaci guzików, często podkreślają styl i wyjątkowość. Tutaj paleta barw rozpościera się, tworząc świetny kontrast pomiędzy kolorem całości czyli koszuli oraz małych elemencików, jakimi są właśnie guziki. Nie bez przyczyny mówimy, że prawdziwe piękno tkwi w szczegółach.