Jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa?

Jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa?

Z pewnością zdecydowana większość z nas przynajmniej raz w życiu spotkała się z myjnią bezdotykową. Czy chcemy, czy nie, obowiązują nas pewne zasady, którymi musimy się kierować, dlatego też mycie czterokołowca to właściwie obowiązkowa czynność. Dlatego też jest to biznes, który może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa? W jaki sposób samodzielnie otworzyć taką działalność? Na jakie elementy zwrócić uwagę w sposób szczególny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Jak zbudowana jest myjnia bezdotykowa?Myjnia bezdotykowa – jak jest zbudowana?

W pierwszej kolejności powinniśmy uzmysłowić sobie, w jaki sposób zbudowana jest myjnia. Kiedy uda nam się załatwić wszelkie sprawy formalnościowe, wówczas możemy rozpocząć budowę i montaż naszej myjni. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wszelkie prace związane z przygotowaniem budowy mogą trwać od jednego do nawet dwóch miesięcy. Oczywiście w zakres tych prac wchodzi wiele różnych czynności, takich jak chociażby przygotowanie płyty betonowej, podciągnięcie prądu, gazu i wody. Kiedy już posadzka zostanie zakończona, wówczas specjaliści rozpoczynają proces montowania wiaty, a także urządzeń- proces ten trwa niecały tydzień, w zależności od tego, jaki jest rodzaj myjni, a także na ile stanowisk się zdecydujemy. Oczywiście nad całą budową czuwa doświadczony inżynier. W praktyce myjnia samochodowa przypomina ogromny przystanek, który jest podzielony na kilka części- w każdej z nich może znajdować się czterokołowiec, nawet w jednym momencie jednocześnie. Po jednej ze stron widoczne jest urządzenie, do którego wrzuca się monety- dzięki temu możemy rozpocząć mycie. Charakterystyczna jest lanca, z której to wydobywa się różna ciecz, w zależności od tego, na jaki program się zdecydujemy. 

W jaki sposób otworzyć myjnie bezdotykową?

W XXI wieku otwarcie myjni bezdotykowej wydaje się być strzałem w dziesiątkę, tym bardziej, jeśli zastanowimy się nad tym, jak rozwojowa jest branża motoryzacyjna. Pomimo wszystko jest to proces dość długotrwały, który nie należy do najłatwiejszych i wymaga odpowiednich przemyśleń- warto mieć to na uwadze. Co prawda budowa myjni bezdotykowej została już opisana w poprzednim akapicie, jednakże jest to tylko jeden z przystanków, aby móc rozpocząć działalność na własną rękę. Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, w jaki sposób otworzyć bezdotykową myjnie. 

Odpowiednia lokalizacja to podstawa

Jedną z najważniejszych kwestii jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Przede wszystkim musimy wyposażyć się w odpowiednią działkę. Pamiętajmy jednak o tym, że teren, na który się zdecydujemy, musi spełniać trzy podstawowe kryteria, aby możliwe było normalne funkcjonowanie. W konsekwencji nie obędzie się bez podłączenia mediów, atrakcyjnej lokalizacji i odpowiedniego rozmiaru. Zdecydowanie najbardziej korzystna dla nas jest sytuacja, w której posiadamy już własną działkę i prosperuje tam nasz biznes. Może to być przykładowo sklep, stacja benzynowa, warsztat, a nawet stacja kontroli pojazdów. Wówczas jako inwestorzy zaoszczędzimy pieniądze nie tylko te, które związane są z zakupem działki, ale nie będziemy musieli pokrywać kosztów z tytułu podłączenia mediów. Ważne jest, aby lokalizacja była w pełni atrakcyjna, dlatego powinna spełnić kilka kryteriów. Najlepsze jest miejsce, które znajduje się w okolicach dużych skupisk ludzi. Rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być centrum miasta, blokowiska, osiedla domków jednorodzinnych, ewentualnie miasteczka, w których ilość mieszkańców przekracza wartość 5 tysięcy. Obiekt powinien być dobrze widoczny z każdej strony, a dojazd nie powinien sprawiać najmniejszych problemów. Najlepiej, gdy myjnia bezdotykowa ma swoje miejsce przy głównych ulicach, drogach przelotowych, przy skrzyżowaniach, ewentualnie w okolicach ronda. Warto, by w pobliżu znajdowały się atrakcyjne obiekty, w postaci centrów handlowych, hipermarketów, stacji benzynowych- jest to gwarancja zwiększenia liczby klientów.

Dopasuj myjnie do własnych potrzeb

Kiedy już wydaje nam się, że wybraliśmy odpowiednią lokalizację, teraz naszym zadaniem jest dopasowanie myjni w zależności od indywidualnych preferencji, a także zgodnie z własnymi potrzebami. Cały proces powinniśmy rozpocząć od wyboru liczby stanowisk. Dużo w tym przypadku zależy od tego, jak duża jest działka, którą posiadamy. Większość tego typu działalności gospodarczych decyduje się na 2-6 stanowisk. O porady warto zapytać doradcę, z którym możemy zastanowić się, który typ myjni spełni nasze oczekiwania. Teraz możemy dobrać niezbędne dodatki. Do najczęściej wybieranych możemy zaliczyć odkurzacze, rozmieniarkę, a także dodatkowe, innowacyjne systemy, które są w stanie zoptymalizować pracę myjni. Warto zastanowić się nad bezgotówkowym systemem płatności, który ostatnimi czasy ogromnie zyskał na popularności. Nie zapomnijmy o kwestiach związanych z wyglądem myjni.