Co to znaczy lakier hybrydowy?

Co to znaczy lakier hybrydowy?

Manicure hybrydowy to ostatnio bardzo popularny temat. Jest on idealny dla każdej osoby ceniącej sobie komfort, wygodę i długotrwały efekt. Pozwala na połączenie eleganckiego wyglądu z oszczędnością czasu. Coraz częściej kobiety zamiast chodzić do salonów kosmetycznych postanawiają spróbować własnych sił, wykonując go w domu. Cechą przemawiającą za jego wyborem jest w szczególności bardzo wysoka trwałość. Wystarczy wykonywać go co około 2-3 tygodnie, najczęściej dopiero wtedy, kiedy pojawią się już odrosty.

Co to jest lakier hybrydowy

Lakier hybrydowy https://elarto.pl/173-lakiery-hybrydowe jest polimerową odmianą, która odznacza się wysoką trwałością i dużą pigmentacją. Nie utwardza się tak jak klasyczne lakiery podczas wysychania. Jest do tego potrzebne światło UV lub LED, które uzyskuje się w specjalnych lampach. Daje to nam możliwość większej kontroli nad uzyskiwanym efektem i swobodne malowanie dowolnych wzorków na paznokciach. Ten typ lakieru może być stosowany nie tylko w salonach kosmetycznych, ale także samodzielnie w domu. Wymaga to tylko podstawowej wiedzy dostępnej w internecie, a umiejętność jego aplikacji można opanować bardzo szybko. Tego typu lakiery są już szeroko dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Dostępne są we wszystkich odcieniach, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Co odróżnia go od tradycyjnych lakierów

Główną cechą, jaka odróżnia hybrydę od klasycznych lakierów, jest jej wysoka trwałość. Hybryda utwardzana jest w lampie. Jeśli manicure jest wykonany poprawnie, to przetrwa nawet w ciężkich warunkach. Lakier musimy usuwać ze względu na odrosty, a nie z powodu odprysków. Inaczej sytuacja może wyglądać jeśli nieodpowiednio przygotujemy płytkę lub niewłaściwie nałożymy produkty, wtedy lakier może się nieestetycznie marszczyć lub odpryskiwać. Inną różnicą jest to, że hybryda zastyga dopiero w momencie utwardzania jej pod lampą. Sprawia to, że możemy spokojnie dopracować całość, ponieważ nie pospiesza nas zastyganie produktu. Dzięki temu unikniemy też smug i nierówności. Ten typ lakieru charakteryzuje się też wysokim połyskiem, ładniejszym niż przy klasycznych lakierach. Do wykonania manicure hybrydowego potrzebujemy jednak zdecydowanie więcej akcesoriów, nie wystarczy nam sam lakier. Inną trudnością jest usuwanie go z płytki paznokcia, ponieważ nie wystarczy sam zmywacz. W takie akcesoria można zaopatrzyć się w większości sklepów kosmetycznych https://elarto.pl/.

Akcesoria, jakich będziemy potrzebować

Poza produktami typowo do malowania potrzebujemy też akcesoriów pomocnych przy nakładaniu i zmywaniu tego typu manicure. Podstawowe produkty, w które musimy się zaopatrzyć na początek to:

  • lakier hybrydowy
  • baza
  • top zwykły lub no-wipe, niewymagający przemywania
  • pilniki o różnej gradacji, polerki do matowienia płytki oraz usuwania lakieru
  • drewniane patyczki lub metalowe radełko do odsuwania skórek i zdejmowania lakieru
  • aceton do zmywania lakieru
  • cleaner do odtłuszczania płytki
  • bezpyłowe waciki do przemywania płytki cleanerem
  • lampa do utwardzania hybryd UV lub LED

Dodatkowo w sklepie z artykułami do paznokci https://elarto.pl/459-must-have można dokupić inne akcesoria do wykonania bardziej artystycznego manicure (np. pyłki, naklejki, pędzelki do zdobień). Niektóre z tych zdobień nie wymagają specjalnych umiejętności, więc naprawdę warto się nimi zainteresować.

Jak stosować lakier hybrydowy

Co to znaczy lakier hybrydowy?Wykonanie tego typu manicure należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania płytki. Najpierw nadajemy kształt paznokcia wg własnych upodobań. Następnie w zależności od potrzeb usuwamy skórki przy pomocy cążek bądź tylko je odsuwamy przy pomocy drewnianego patyczka. Jest to ważny krok, aby potem nie zalać ich lakierem. W kolejnym etapie matowimy płytkę przy pomocy delikatnego pilniczka lub bloczka polerskiego. Ostatnim krokiem przygotowania jest odtłuszczenie. W tym celu przemywamy paznokcie cleanerem przy pomocy wacików bezpyłowych. Następnie przystępujemy już do malowania. Aplikujemy bazę i utwardzamy w lampie wg zaleceń producenta. Kolejno nakładamy lakier w wybranym kolorze i powtarzamy ten proces aż do uzyskania satysfakcjonującego krycia. Zazwyczaj będzie to 2-3 razy. Ostatnim etapem jest top, który także wkładamy do lampy na określony czas. Przy aplikowaniu każdej z warstw należy zwrócić szczególną uwagę na ich grubość. Zbyt duża ilość produktu może spowodować marszczenie lub kurczenie się lakieru, a w konsekwencji jego nietrwałość. Ponadto musimy aplikować wszystkie te warstwy na tzw. „wolny brzeg”. Zapobiegnie to odpryskiwaniu lakieru. Ostatni krok to przemycie cleanerem klejącej warstwy dyspersyjnej. Warto też zadbać o regenerację skórek po całym procesie, smarując je na przykład specjalną oliwką do paznokci.

Stosowanie lakieru hybrydowego nie jest takie trudne, jakie może się wydawać. Przy odrobinie zaangażowania każdy może być stylistką paznokci i uzyskać długotrwały efekt we własnym domu. Jest to duża oszczędność czasu i zapewnienie sobie estetycznego wyglądu na kilka tygodni. Należy jedynie zastosować się do podstawowych zasad, zaopatrzyć się w zestaw produktów i akcesoriów do malowania.