Jak rozpoznać oryginalne spodnie Versace?

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Versace?

Ekskluzywna moda pozostaje w sferze marzeń wielu osób, niestety nie zawsze nadrukowana nazwa marki jest gwarantem tego, że kupujemy autentyczny produkt. Jak rozpoznać oryginalne spodnie Versace?

Czy warto ryzykować kupno podróbki?

Niektóre osoby stając przed wyborem czy wydać więcej na oryginalny produkt, czy zapłacić mniej i przymknąć oko na fakt, że ciuch jest podrabiany, mogą się zastanawiać czy odzież markowa warta jest swojej ceny. Czy dobrym pomysłem jest zaoszczędzenie kilkuset złotych i kupić podróbkę? Zdecydowanie nie. Oryginalne spodnie Versace mają swoją cenę z kilku konkretnych powodów. Kupowanie autentycznego produktu niesie więc ze sobą wymierne korzyści, z których rezygnujemy decydując się na zakup podrabianej odzieży. Nie chodzi tylko o straty finansowe danego domu mody, ale i o ryzyko, które w ten sposób niefrasobliwie podejmujemy. Czego ono dotyczy?

Jak rozpoznać oryginalne spodnie Versace?Różnica jest nie tylko w cenie, ale i jakości

Po pierwsze ryzykujemy, że wcale nie zaoszczędzimy pieniędzy tylko przeciwnie – stracimy je. Podrabiana odzież markowa często jest bardzo miernej jakości i po kilku założeniach i nawet bardzo uważnych i delikatnych praniach spodnie prawdopodobnie będą nadawały się do wyrzucenia. Z czego to wynika? Otóż światowej sławy domom mody zależy na tym, żeby ich produkty stanowiły reklamę same dla siebie. Do takiej postawy nawiązuje zresztą grecka Meduza w logo Versace. Ojciec marki chciał, by osoba, która raz kupiła jego produkt, zakochiwała się w marce bez reszty i nie potrafiła się odkochać, Gwarantują to nie tylko doskonałe projekty, ale może przede wszystkim – nadzwyczajna jakość. Dotyczy ona zarówno tkanin, jak i detali. Tak więc oryginalne spodnie Versace będą stanowiły produkt o niepodważalnej jakości. Solidny materiał o nienagannym kroju i starannym obszyciu służyć będzie nam przez całe lata. Inaczej jest w przypadku podróbek. Tutaj nie chodzi o pracę na dobre imię marki, którą oszuści produkują. Chodzi o to, by podpiąć się pod znaną nazwę i jak najwięcej na jej dobrej opinii zarobić, przy czym ponosząc jak najniższe koszty. Materiały podróbek będą więc marnej jakości i nie przetrwają próby czasu.

Oszczędzając pieniądze ryzykujemy zdrowiem!

Kolejną istotną informacją na temat podróbek jest to, że nigdy do końca nie wiadomo z czego się składają i jak materiał został zakonserwowany. Oczywiście największym problemem jest to w przypadku produktów takich jak zabawki dla dzieci lub perfumy, jednak odzież markowa też może być wytwarzana ze szkodliwych tekstylnych materiałów oraz konserwowana niebezpiecznymi chemicznymi środkami. Skąd potrzeba konserwacji odzieży? Otóż podróbki nie są wytwarzane tak jak oryginały, czyli spodnie Versace, które zwykle powstają w szwalniach we Włoszech. Przeciwnie – producenci podróbek wybierają na swoje fabryki często kraje rozwijające się, gdzie nie istnieją jeszcze prawa pracownicze, a więc mogą wyzyskiwać ludzi zatrudniając ich w niegodziwych warunkach, korzystając z niewolniczej pracy oraz pracy dzieci. Następnie odzież taka wysyłana jest na duże odległości w kontenerach, musi zostać więc zabezpieczona przed wilgocią oraz szkodnikami. Nikt nie sprawuje kontroli nad tym jakie środki są do tego używane, a takowe mogą pozostać we włóknach nawet po praniu. Oznacza to, że całą powierzchnią skóry na naszych nogach możemy wchłaniać toksyny z podrobionych spodni.

Do kogo zwrócić się z reklamacją?

Firmy produkujące podróbki ekskluzywnej mody stosują niegodziwe praktyki nie tylko wobec swoich pracowników, ale także wobec konsumentów. Jeśli zakupiony produkt szybko się zniszczy lub podrażni naszą skórę zastosowanymi do tkanin chemikaliami, to do kogo zwracamy się z reklamacją? Okazuje się, że najczęściej nie znajdziemy odpowiedzi na to pytanie. Producentów podróbek przecież nie sposób namierzyć. Mają z tym problemy nawet wielkie domy mody, wydające olbrzymie sumy na śledzenie źródeł podrabianej markowej odzieży – często bezskutecznie. Nie ma co się łudzić, że zwykły konsument będzie potrafił dotrzeć do źródła produktu, by złożyć reklamacje i otrzymać zwrot pieniędzy czy też zadośćuczynienie. Inaczej jest w przypadku oryginalnych spodni Versace. Będą one posiadały nie tylko dodaną już na etapie produkcji metkę, ale także certyfikat potwierdzający ich autentyczność wraz z numerem seryjnym produktu. Oznacza to, że w razie jakichkolwiek problemów z produktem możemy go bez problemu zwrócić lub odesłać do naprawy czy też wymiany.

Zobacz koniecznie:

 

Uważajmy na to gdzie kupujemy

Kupując odzież markową musimy więc przede wszystkim zwracać uwagę na jakość i wykonanie szczegółów. Warto przyjrzeć się użytym do produkcji spodni materiałów, a także obszyciu, zwłaszcza guzików i kieszeni. Również wszelkie nadruki na oryginalnych produktach będą idealnie równe, bez żadnych odbarwień. Ważne jest jednak to, gdzie kupujemy oryginalne produkty. Ekskluzywna moda bez ryzyka podróbek jest najłatwiej dostępna w oryginalnych, certyfikowanych butikach danej marki. Jeśli chcemy zaoszczędzić na zakupie również właśnie tam najlepiej jest pytać o zbliżające się wyprzedaże.