Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?

Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby? Implanty zębów w tych czasach to zdecydowanie najlepsza metoda protetyki uzębienia. Charakteryzuje się ona tym że na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od prawdziwego zęba. Nie jest ruchoma, „wyrasta” z dziąsła, posiada nawet korzeń! Jest to bardzo innowacyjna metoda która powstała w ubiegłym wieku. Pierwszy implant był w całości wykonany z metalu. Wyglądem bardzo różnił się od pozostałych zębów, jednak swoją wytrzymałością i trwałością przerastał je. Implanty są bardzo dużym krokiem w medycynie, sprawiają że człowiek może stać się lepszy i pokonać własne ograniczenia.

Tutaj na myśl nasuwa się hasło transhumanizm. Idea ta mówi że medycyna może sprawić że w pewnym etapie używając różnych zamienników, człowiek będzie w stanie pokonać własne ograniczenia. I tak jest, sam fakt tego że żyjemy dłużej niż nasi przodkowie powinien skłonić nas do refleksji. Lecz co mają zęby do transhumanizmu? A to że sztuczne zęby, które zachowują się jak nasze naturalne, nie psują się, nie mogą się rozchorować, nie bolą nas. Czy to nie jest już krok na przód. Oczywiście ktoś może powiedzieć ze on założy sobie protezę i ona również się nie psuje.  Owszem, ma rację, jednak zwykła proteza jest ruchoma, co za tym idzie nie jest tak wygodna, ani nie spełnia swojej funkcji tak dobrze jak implant. Np. przy żuciu gumy, wiadomo która z protez wypadnie nam jako pierwsza.

Z tej metody uzupełniania swojej szczęki korzystają już miliony ludzi. W ten sposób ukrywają pojedyncze braki, lub nawet zakładają całe szczęki! Metoda brzmi niesamowicie, jednak jeżeli dobrze się z nią nie zapoznamy może mieć swoje minusy. Niestety, ale niektóre materiały nie są odpowiednie dla wszystkich osób. Zanim przemyślimy założenie implantów, powinniśmy wszystko szczegółowo omówić ze stomatologiem. Bardzo dobrym pomysłem również jest sprawdzenie czy niektóre z materiałów nas nie uczulają. Są materiały które nie mogą nas uczulić np. porcelana, jednak nie jest ona odpowiednia do wszystkich zębów ponieważ jest bardzo twarda i naturalne zęby mogą się o nią ścierać. Jednak są to bardzo rzadkie przypadki, to lepiej mieć to na uwadze i zapytać swojego dentystę. Abyśmy bardziej byli zadowoleni z naszego implantu warto przemyśleć do którego specjalisty chcemy się udać.

W Polsce jedynie 6% lekarzy jest wyspecjalizowanych w dziedzinie implantologii zębów https://doboszimplanty.pl/. Prawda też jest taka ze każdy stomatolog w naszym kraju może nam przeprowadzić ten zabieg. Nie jest wymagany żaden dodatkowy kurs czy też szkolenie w tej dziedzinie. Warto jednak udać się z tym do specjalisty który miał już z zakładaniem implantów doświadczenie, abyśmy byli zdecydowanie bardziej zadowoleni z naszych nowych zębów.

Zabieg sam w sobie może wydawać się straszny, nowy ząb? A jak oni chcą nam umieścić nowy korzeń? Czym on jest? Na pewno w naszej głowie rodzi się wiele pytań. Więc tak, implant to sztuczny ząb, który przypomina nasz prawdziwy. Dobrze tyle dowiedzieliśmy się z wcześniejszego tekstu, ale jak? Zatem składa się on z trzech części. Pierwszą częścią jest tytanowa śruba umieszczana w kości. Służy ona jako nasz korzeń, do tego jest druga część, która jest już widoczna gołym okiem czyli korona protetyczna. Może być ona wykonana z różnych materiałów które mieszczą się w różnym zakresie cenowym. Po dokładniej konsultacji ze stomatologiem będziemy w stanie wybrać ząb, najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. Jednak czy to wszystko składa się tylko z dwóch elementów? To takie proste? Nie. Między naszą śrubą a koroną jest łącznik, który pozwala wszystkiemu razem się trzymać. Nie jest on widoczny gołym okiem.

Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?
Implanty zębów – czy mogą nam zastąpić prawdziwe zęby?

Wiele czynników jest bardzo ważnych przy zakładaniu implantu, w końcu jest to decyzja na długie lata, jak nie i na całe życie. Kiedy już zdecydujemy się na to, dentysta odpowiedzialny za nasz zabieg poprowadzi nas już odpowiednią drogą. Zrobi nam wszystkie potrzebne zdjęcia, sprawdzi stan naszego uzębienia. Bardzo ważne jest to aby pozostałe zęby były zdrowe. Po wykonaniu potrzebnych zdjęć będzie w stanie określić nam najlepiej jaka forma zakładania implantu będzie najlepsza, czy będą potrzebne dodatkowe zabiegi takie jak uzupełnianie kości. Warto też wiedzieć że najlepszym momentem na założenie protezy jest moment tuż po wyrwaniu zęba. Oczywiście nie ma problemu kiedy rana jest już zagojona, wtedy cały jedynie cały proces wygląda nieco inaczej, nie oznacza to że będzie gorzej.

Implanty zębów https://www.lolapopp.pl/implanty-zebow-czy-moga-nam-zastapic-prawdziwe-zeby/ są najlepszą metodą uzupełniania braków w uzębieniu, dają nam komfort, nie trzeba ich ściągać na noc, nie bolą nas, nie chorują, niczym nie odróżniają się od innych zębów. Pamiętajmy tez że ta technologia ciągle jest udoskonalana, powstaje wiele nowych możliwości związanych z implantami. Nowe „zęby” stają się coraz piękniejsze, a coraz to nowe materiały używane przy tym zabiegu są coraz bliżej doskonałości. Już w dniu dzisiejszym, ani my, ani osoby w naszym otoczeniu nie zorientują się że nasze zęby są implantami. Myślę że decydując się na tą metodę, sprawiamy że nasze zęby stają się lepsze!