Jakie frezy do pedicure wybrać?

Jakie frezy do pedicure wybrać?

Frezy podologiczne są niezwykle istotnym elementem wyposażenia gabinetów kosmetologicznych. Stanowią one wymienne końcówki, których używa się we frezarkach. Usprawniają  pracę podologa, który zajmuje się opracowaniem skórek wokół paznokci, jak i samej płytki paznokcia podczas wykonywania pedicure. Zapewniają wysoką precyzję podczas wykonywania zabiegów i ułatwiają znacząco pracę nad stylistyką paznokci. Profesjonalne frezy w podologii pozwalają na różnoraką stylizację paznokci. Za pomocą różnych końcówek można piłować, jak i polerować paznokcie, dzięki czemu będą one prezentowały się estetycznie i zdrowo. Frezy mogą mieć wiele kształtów, które mają zastosowanie do poszczególnych zabiegów. Właściwie dobrane będą w stanie dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Pozwalają na pozbycie się wałów okołopaznokciowych w bezpieczny i sprawny sposób. Frezy powinny być wysokiej jakości, dzięki czemu praca przy ich użyciu będzie prosta, natomiast pacjent będzie odczuwał podczas zabiegu komfort.

Frezy – podział ze względu na ich funkcję

Dobór frezów nie jest wcale prostą kwestią. Należy pamiętać, iż nie istnieje jedno najlepsze narzędzie, z tego względu warto wybrać cały zestaw frezów podologicznych. Zanim jednak wybierzemy frezy trzeba zastanowić się konieczne, do czego będą one wykorzystywane, gdyż mogą mieć różne zastosowania. Frezy podologiczne dzieli się biorąc pod uwagę ich sposób użytkowania. Wymienia się więc końcówki do:

 • wygładzania powierzchni płytki paznokcia
 • zdejmowania żelu oraz hybryd
 • opracowywania zgrubiałych paznokci
 • usuwania skórek
 • usuwania zrogowaceń na wałach
 • opracowywania skóry pięt
 • usuwania odcisków
 • usuwania nagniotków
 • usuwania zrogowaceń na podeszwach
 • sztucznych paznokci

Frezy – podział ze względu na ich materiał wykonania

 1. Frezy z węglika spiekanego

Jakie frezy do pedicure wybrać?Najtwardsze dostępne na rynku tworzywo z jakiego wykonuje się końcówki. Korzystają z niego zwłaszcza profesjonalni podolodzy. Ze względu na ich specjalną strukturę, praca z nimi przebiega o wiele sprawniej oraz szybciej. Nie przyczyniają się do zapychania sprzętu czy też ponawiania czynności polerowania. Jest to możliwe dzięki temu, iż znajduje się na nich specjalny system nacięć. Podczas wprowadzenia w ich w ruch wytwarzają efektywne powierzchnie tnące, które poradzą sobie nawet podczas trudnych zabiegów. Oprócz tego, zostały wyposażone w funkcję działania w obu kierunkach. Obracanie frezu w prawą stronę sprawia, że aktywuje się cięcie płytki powierzchniowej, natomiast w drugą stronę doprowadza do ślizgania się sprzętu po powierzchni i zamykania płytki. Frezy z węglika polecane są zwłaszcza do zdejmowania hybryd i żelu, usuwania zgrubiałych paznokci, czy też pobierania materiału do badań mikrologicznych.

 1. Frezy diamentowe

Nie posiadają jakichkolwiek nacięć. Cięciem zajmują się opiłki diamentowe, które tworzą nawierzchnię frezu o różnej gradacji. Profesjonalni podolodzy korzystają z frezów drobnych, średnich oraz grubych. Drobne i grube sprawdzą się do szlifowania skóry, a grube do leczenia odcisków i zrogowaceń. Często używa się ich do pielęgnacji płytki oraz wałów okołopaznokciowych

 1. Frezy stalowe

Zalicza się do nich frezy różyczki oraz frezy próżniowe. Wykorzystywane do pedicure leczniczego, pozbywania się odcisków i zrogowaceń. Różyczki sprawdzają się do pozbywania odcisków oraz spływania rozpadlin.

 1. Ceramiczne frezy

Wykonuje się je z tlenku cyrkony, który charakteryzuje się wytrzymałością i brakiem odporności na kruszenie. Frezy ceramiczne znajdują zastosowanie takie samo, jak frezy z węglika spiekanego.

 1. Frezy kamienne

Zalicza się do nich frezy kamienne naturalne, z kamienia Arkanzas i frezy z kamienia sztucznego. Stosuje się je do opracowywania delikatnej płytki paznokciowej i skórek.

Jak wybrać najlepsze frezy podologiczne?

Przede wszystkim musimy określić zadanie, jakie mają spełniać. Niezwykle istotne jest ich zastosowanie, aby móc wybrać ich odpowiedni kształt, jak i materiał wykonania. W sklepach znajduje się bogaty wybór różnych końcówek o odmiennych funkcjach. Warto także pamiętać o naszej wygodnie. Frezy powinny spełniać wszelkie wymagania swojego użytkownika. Dostępne są urządzenia z zaprogramowaną maksymalną ilością obrotów. Mają one wpływ na wydajność pracy urządzenia. Warto więc zastanowić się, ile obrotów może wykonać frezarka. Nie bez znaczenia jest także rozmiar trzpienia mocującego frezarki. Producenci oferują wiele rozmiarów, aczkolwiek optymalny rozmiar trzpienia wynosi 2,35 mm. Warto posiadać w gabinecie parę rodzajów frezów, aby móc wykonywać różne zabiegi.

Frezy podologiczne są podstawą pracy każdego podologa. Doskonale poradzą sobie również z bardzo zniszczoną skórą pięt. Poradzą sobie z wszelkimi zabiegami, skuteczne pozbędą się odcisków, zrogowaceń, obrabianiem skórek albo opracowywaniem skóry pięt. Frezarka to urządzenie, którego nie powinno z pewnością zabraknąć u podologa czy stylistki. Nie okaże się jednak ono skuteczne, jeśli nie dobierze się do niego odpowiednich końcówek. Właśnie dlatego zakup frezów jest tak istotny i to od nich zależy efekt pracy.