Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Samodzielne projektowanie strony vs. zamówienie jej w firmie

Samodzielne projektowanie strony Vs. Zamówienie jej w firmie

Samodzielne projektowanie strony vs. zamówienie jej w firmie – świadomość odnośnie konieczności posiadania strony WWW jest duża nie tylko w przypadku małych i dużych firm, ale dziś nawet osoby prywatne chętniej niż dawniej zakładają swoje własne strony WWW z racji możliwości pozyskania nowych znajomych, pochwalenia się swoimi pasjami czy też dokumentowania tych właśnie pasji.

Strony WWW, a zwłaszcza blogi internetowe przeżywają swój najlepszy czas w obecnym momencie i zdecydowanie nie zmieni się ten trend najprawdopodobniej przez wiele kolejnych lat. Strona WWW tak mocno przeniknęła do naszej świadomości, że dziś stanowi istotny element naszego wizerunku, a w wielu branżach nie posiadanie własnej i nowoczesnej strony traktowane jest jako niezbyt poważne podchodzenie do swojej pracy. Zdecydowanie trend ten uznać można za pozytywny jednak rodzi on pewien problem. Wiele osób nie znając się doskonale na projektowaniu stron i tak chce je posiadać, w dodatku nie ponosząc kosztów. W takim wypadku zwykle szuka się rozmaitych systemów, które część prac nad stroną lub nawet ich całość automatyzuje. Tym sposobem możliwe jest zmniejszenie kosztów.

Nakłady finansowe i poświęcony czas

Samodzielne projektowanie strony Vs. Zamówienie jej w firmieTo właśnie koszty stanowią najważniejszą kartę przetargową, która przemawia za tym, by samodzielnie tworzyć stronę WWW. Zdecydowanie ilość czasu jaki będziemy musieli poświęcić na wykonanie wszelkich prac, a także koszty, które poniesiemy przy tym są dość spore i należy mieć je na uwadze, gdy nasza strona ma być jedynie prostą i schludną wizytówką. W takim wypadku często znacznie bardziej opłaci się nam spędzić nieco czasu na wykonaniu prac samodzielnie, o ile oczywiście taki czas posiadamy.

Wiele dzisiejszych firm hostingowych oferuje dość rozbudowane systemy, które pozwalają na przykład na instalowanie za nas systemów zarządzania treścią czy wgrywanie do nich szablonów i uzupełnienie treści. W sieci natomiast nie brakuje podstawowych samouczków, które pozwolą nam samodzielnie całość dopracować przynajmniej w minimalnym stopniu. W wypadku, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu pieniędzy taki wybór będzie znacznie rozsądniejszy i samodzielnie postawiona strona powinna nas zadowolić. W przypadku jednak, gdy potrzebujemy strony natychmiast i nie chcemy angażować do tego celu swoich sił, powinniśmy przemyśleć wynajęcie firmy informatycznej, która całość prac zrobi za nas.

Rozwiązania technologiczne i zaawansowane strony internetowe

Nieco inaczej wygląda sytuacja, kiedy potrzebujemy strony WWW, która będzie rozbudowana technicznie i przerasta to nasze możliwości. W tym wypadku w sposób zdecydowany wygrywa zamówienie strony w firmie zewnętrznej, która będzie dla nas w stanie wykonać znacznie więcej niż my sami byśmy stworzyli nawet z pomocą rozmaitych procesów automatyzujących tworzenie stron WWW. Te zwykle posiadają spore ograniczenia i w przypadku, gdy potrzebujemy naprawdę czegoś szytego na miarę z unikatowymi rozwiązaniami technologicznymi, mogą się okazać one niewystarczające. Kiedy nasze potrzeby wykraczają znacząco poza standardy internetowych wizytówek, warto będzie przemyśleć skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy i chętnie nam w temacie pomogą.

Tworzenie strony samodzielnie i nauka nowych umiejętności

Zdecydowanie jeżeli dysponujemy sporą ilością czasu wolnego, być może stworzenie swojej pierwszej witryny internetowej i wpisanie na niej mitycznego „Hello World” będzie dla nas nie lada wyzwaniem, przeżyciem i przyczynkiem do rozwinięcia w sobie nowej pasji. I również w ten sposób możemy potraktować takie tworzenie stron WWW. To dla wielu osób, które uwielbiają robić coś samodzielnie punkt honoru. Takie postawienie sprawy w przypadku, gdy jesteśmy otwarci na nowe doświadczenia i uczenie się nowych umiejętności wydaje się być świetnym posunięciem. Oczywiście takie podejście będzie dla nas odpowiednie w przypadku, gdy raczej decydujemy się postawić prostą witrynę, a nie skomplikowaną i rozbudowaną stronę dla dużego przedsiębiorstwa.

Który sposób na budowę strony jest najkorzystniejszy?

Zdecydowanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to czy projektowanie strony samodzielnie czy zlecenie projektu strony WWW firmie jest lepsze. Oba rozwiązania posiadają pewne zalety i pewne wady. Zdecydowanie samodzielne tworzenie strony wiąże się ze znacznie mniejszymi nakładami finansowym, ale stracimy więcej czasu, a dodatkowo będziemy również musieli liczyć się z tym, że możemy na etapie tworzenia strony popełnić nieco błędów, które będą nas w późniejszym czasie nieco kosztowały.

Stworzenie strony poprzez firmę z zewnątrz będzie na pewno dla nas znacznie korzystniejsze czasowo, ale będziemy musieli oczywiście ponieść większy koszt. To bezapelacyjnie lepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy tworzymy skomplikowane projekty, które są ambitne. W takim wypadku o wiele bezpieczniej takie prace zlecić, aniżeli zajmować się nimi samodzielnie ryzykując wiele wpadek. Wybór nie jest jednoznaczny tak jak i wiele aspektów samego projektowania stron, z którymi przyjdzie się nam na pewno mierzyć.