Jak działa używanie numeru telefonu komórkowego jako Apple ID?

Jak działa używanie numeru telefonu komórkowego jako Apple ID?

Podczas każdej konfiguracji telefonu iPhone, iPoda touch, czy iPada, istnieje możliwość zalogowania się przy pomocy istniejącego już konta Apple ID lub, co również ważne, utworzyć nowe. Tworząc całkowicie nowe konto Apple ID na telefonie iPhone, który wyposażony jest w system iOS 11, czy też nowszy, można używać numeru telefonu komórkowego jako swojej nazwy użytkownika w Indiach oraz Chinach kontynentalnych.

Mieszkając na terenie Chin kontynentalnych, należy używać komórkowego numeru kierunkowego (+86), zaś w Indiach już (+91). Ponadto, w zależności od operatora możliwym staje się utworzenie nowego konta za pomocą numeru telefonu na pewnej ilości urządzeń z systemem Android, urządzeniach do strumieniowania oraz telewizorach Smart TV. W tym celu należy wybrać opcję Utwórz Apple ID na ekranie logowania do konta Apple ID. Później czynności są tylko postępowaniem zgodnie z instrukcjami. Chwilę po utworzeniu konta można już go użyć, aby logować się na dowolnych urządzeniach lub usługi Apple. Po zalogowaniu się na nowe urządzenie, usługę, czy aplikację, w pierwszej kolejności wprowadza się swój numer razem z kodem własnego kraju i hasłem. Przy tym wszystkim, warto pamiętać, żeby logować się jedynie za pomocą tego samego konta Apple ID. Ma to na celu zapewnienie spójnej i łatwej współpracy wszystkich innych używanych usług oraz urządzeń Apple. Apple autoryzowany serwis, oczywiście może w tym pomóc. 

Zmiana numeru telefonu komórkowego w Apple ID

Wymiana baterii iPhone 8 nie jest jedyną trudną rzeczą, z którą konsumenci mogą się zmierzyć. W zależności od regionu i kraju zamieszkania, czy także sposobu, w jaki utworzono konto Apple ID, w paru prostych krokach można zmienić z powodzeniem swój identyfikator na całkowicie inny numer telefonu nie tylko na stronie konta Apple ID, ale także na telefonie iPhone, iPodzie touch, bądź iPadzie.

Strona konta Apple ID

 1. Pierwszy krok to przede wszystkim wylogowanie się z każdej usługi i każdego urządzenia Apple, które korzystają z konta Apple ID.
 2. Następnie przechodzimy do strony appleid.apple.com i logujemy się.
 3. Szukamy sekcji Konto i klikamy opcję Edytuj.
 4. W polu Apple ID wybieramy opcję Zmień Apple ID.
 5. Po wprowadzeniu nowego numeru komórkowego, który ma służyć jako identyfikator Apple ID, na owy numer zostanie wysłany specjalny kod weryfikacyjny.
 6. Wprowadzamy kod weryfikacyjny z otrzymanej wiadomości w odpowiednio wyświetlonych polach.
 7. Na samym końcu, należy zalogować znowu do wszystkich usług Apple przy pomocy świeżego identyfikatora Apple ID.

Na telefonie iPhone, iPodzie touch, iPadzie.

 1. Tak samo jak w poprzedniej opcji, na samym początku należy wylogować się ze wszystkich usług oraz urządzeń Apple, które powiązane są z kontem Apple ID. Wyjątkiem jest tu urządzenie, którego używa się do zmiany identyfikatora Apple ID.
 2. Kolejno stukamy w opcję Ustawienia > (Twoje imię i nazwisko). Następnie nazwisko, numery telefonu, e-mail.
 3. Zaraz obok pozycji Informacje kontaktowe, wybieramy najpierw opcję Edytuj, z następnie Usuń.
 4. Po stuknięciu w opcję Dalej, postępujemy zgodnie z wytyczonymi instrukcjami.
 5. Po wprowadzeniu nowego numeru telefonu komórkowego ponownie dostajemy kod weryfikacyjny, który wprowadzamy w odpowiednie pola.
 6. Kończąc cały proces, logujemy się od nowa do wszystkich usług Apple za pomocą nowego identyfikatora.

Jeżeli nowy numer telefonu komórkowego został już wcześniej powiązany z kontem Apple ID w postaci numeru telefonu iMessage, nie potrzeba ponownie go weryfikować. Co zrobić nie posiadając kodu? Monit o wprowadzenie kodu weryfikacyjnego może nie pojawić, kiedy na telefonie iPhone używa się systemu iOS 11.3, czy też nowszego. Istnieją przypadki, w których zaufany numer telefonu komórkowego może być automatycznie zweryfikowany w tle. Nie umiejąc zrobić tego samodzielnie, zawsze można zgłosić się do Apple naprawa Szczecin.

Co potrzebne jest do zalogowania się przy użyciu numeru telefonu?

W celu zalogowania się za pomocą numeru telefonu komórkowego jako identyfikatora Apple ID, przede wszystkim potrzebujemy:

 • Komputera Mać z minimalnym systemem macOS High Sierra lub nowszym,
 • Telefonu iPhone, iPod touch, czy też iPad o systemie iOS 11, czy też nowszym,
 • Urządzenia Apple TV wyposażonego w system tvOS 11 lub nowszym,
 • Zegarka Apple Watch z wgranym systemem watchOS 4 lub nowszym,
 • Za pomocą usługi Apple na urządzeniach także innych firm,
 • Bezpośrednio stron iCloud.com, Apple.com oraz innych funkcji internetowych pod nazwą Apple.

Bezpieczeństwo dotyczące swojego konta

Istnieje zależność, która jasno wskazuje, gdzie dane konto zostało utworzone, jak i jaka ilość danych osobowych została z nimi powiązana, jednocześnie też warto zaznaczyć, iż wymagania odnośnie zabezpieczeń konta mogą się od siebie znacząco różnić. Korzystając z urządzeń Apple, najlepszym i najszybszym rozwiązaniem zazwyczaj jest skorzystanie z uwierzytelniania dwupoziomowego. Istnieją takie przypadki, w których może zostać wyświetlony odpowiedni monit informujący o sprawdzeniu, czy też uaktualnieniu zabezpieczeń podczas ponownego logowania się na urządzeniach Apple lub w samej witrynie Apple.