Do poczytania przy kawie

Super do poczytania przy kawie lub herbacie. Piszemy o gospodarce, nieruchomościach, medycynie, sporcie i innych aspektach życia

Jak wymienić chipy w tonerze lub tuszu?

Jednym z głównych problemów napotykanych przez użytkowników drukarek laserowych i atramentowych jest wymiana chipów w tonerze lub tuszu. To pytanie może wydawać się nam skomplikowane, ale w rzeczywistości nie powinno sprawiać większych trudności. Podczas procesu wymiany dbałość, precyzja i dokładność są bardzo ważne dla pomyślnego przebiegu procesu. Najpierw usuń zużyte materiały eksploatacyjne z naszego sprzętu. W tym celu podnieś pokrywę drukarki w miejscu, w którym znajduje się produkt, i zdejmij ją jak standardową wymianę. Następnym krokiem jest zlokalizowanie, gdzie znajduje się chip.

W większości przypadków znajduje się po prawej stronie i podczas wymiany powinien być skierowany do góry. W kolejnym kroku należy nacisnąć plastikowy zatrzask, następnie podważyć chip i bardzo ostrożnie wyjąć go z wkładu. Bardzo pomocne przy wykonywaniu tego zabiegu będzie użycie pęsety, która znacznie ułatwi to zadanie. Teraz możemy włożyć chip do zamiennika, robimy to przytrzymując plastikowy zatrzask. Jeśli chip jest już umieszczony, możesz zwolnić przycisk.

Kolejnym krokiem jest oczywiście zainstalowanie w urządzeniu nowych materiałów eksploatacyjnych. Nasza drukarka może czasami wyświetlać komunikat o niskim poziomie atramentu, ale nie ma to wpływu na dalsze korzystanie z drukarki, więc możemy zignorować ten komunikat. Jak wspomnieliśmy wcześniej, proces wymiany chipów tonera i tuszu nie jest trudny i jestem pewien, że każdy poradzi sobie z tym doskonale! Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ elementy są małe i szarpanie może trwale uszkodzić chip.

Dlaczego producenci drukarek chronią sprzęt przed alternatywami?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie są oczywiście pieniądze. Drukarki, zwłaszcza atramentowe, sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach, a głównym źródłem dochodów producentów są materiały eksploatacyjne. Zakup całego zestawu atramentów od razu może kosztować więcej niż sama drukarka! Dlatego sprzęt drukujący jest chroniony przed alternatywami. Producenci urządzeń oczekują, że użytkownicy drukarek będą kupować tylko oryginalne materiały eksploatacyjne, które są nawet droższe niż zamienniki premium.

Zobacz koniecznie :

 

Toner — oryginalny i zamienny

Toner w 100% dopasowany do naszych drukarek to podstawa wydajnej pracy urządzenia. Oryginalne tonery sprzedawane przez poszczególnych producentów charakteryzują się najwyższą jakością druku, ale mają jedną wadę… są bardzo drogie. Dlatego stworzono alternatywy, aby zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników, którzy nie mają nic przeciwko wydawaniu większej ilości materiałów eksploatacyjnych. Zamienniki mają zwykle większą pojemność niż oryginał, ale co najważniejsze są znacznie tańsze. Powszechnie uważa się, że zamienniki są złej jakości i mogą spowodować trwałe uszkodzenie urządzenia. Jednak nic nie jest gorsze od tego! Wysokiej jakości materiały eksploatacyjne, w 100% kompatybilne z naszym sprzętem drukującym, będą drukować faktury, prace dyplomowe lub testy dla studentów w ten sam sposób.

Jak prawidłowo przechowywać toner?

Bardzo ważne jest prawidłowe przechowywanie tonera. Zbiorniki należy przechowywać w temperaturze pokojowej oraz dodatkowo w suchym i ciemnym miejscu. Warto również zwrócić uwagę na datę ważności danego tonera, gdyż może on stracić swoje właściwości, a jakość wydruku będzie znacznie gorsza. Datę ważności kasety z tonerem można znaleźć na opakowaniu produktu (zwykle z boku). Zachowaj szczególną ostrożność podczas przechowywania i obsługi tonera w cieplejszych miesiącach.

Pozostawienie tonera w rozgrzanym samochodzie może spowodować sklejenie się cząstek kurzu z tworzywa sztucznego i produkt należy tylko wyrzucić. W chłodne zimowe miesiące nie wkładaj tonera do drukarki natychmiast po dostawie. Zostaw go na stole lub stole na chwilę, aby osiągnął temperaturę pokojową.